Potrebujete poradiť? 0917 446 827
Vyskúšajte konzultáciu zdarma

Konzultácie pred vyšetrením vám poskytneme zdarma. Stačí nás kontaktovať.

 • 15.11.2018
 • Napísal: admin

Lifting tváre, dermálne výplne či relaxant svalov? Čo je vhodné pre mňa?

Mám uvažovať o liftingu tváre alebo si postačím s dermálnymi výplňami vrások či látkou na uvolnenie svalov? Je pochopiteľné, že väčšina ľudí preferuje nechirurgické metódy omladzovania kvôli strachu z bolesti, väčšiemu riziku možných komplikácií, respektíve sa nemôžu vzdať práce či iných bežne vykonávaných aktivít po dobu niekoľkých týždňov. V našom článku si porovnáme najbežnejšie dostupné techniky omladzovania.

 

Čo sú a na čo slúžia dermálne výplne, svalový paralizér a lifting tváre?

Dermálne injekčné výplne, napríklad kyselina hyalúronová, sú v súčasnosti veľmi populárnou neoperačnou alternatívou zmiernenia prejavov starnutia. Rieši sa nimi problém miernych vrások, prípadne straty tukového tkaniva v určitých oblastiach tváre ako sú líca. Injekčné dermálne výplne sú v dnešnej dobe často využívané aj na zväčšenie objemu pier, či korekciu kruhov pod očami.
Viac o kyseline hyaluronovej »

Relaxant svalov je ďalšou injekčnou formou omladenia, ktorý slúži ako paralizér tvárových svalov. V estetickej dermatológii sa využíva hlavne na vyhladenie mimických vrások. Jeho aplikácia znemožňuje vykonávanie mimických pohybov v príslušnej časti tváre, do ktorej bol vstreknutý, a tým sa predchádza tvorbe nových mimických vrások a zhoršeniu vzhľadu už existujúcich vrások. Je tiež účinným prostriedkom na eliminovanie nadmerného potenia rúk či podpazušia.
Viac o relaxante svalov »

Lifting tváre (Facelift) je procedúra plastickej chirurgie, ktorá je zväčša vykonávaná chirurgicky, v lokálnej alebo celkovej anestézii. Je obľúbenou procedúrou hlavne u pacientov v pokročilom veku, u ktorých je indikovaný previs kože, čo je jedným z prejavov starnutia, ktorý nie je možné korigovať prostredníctvom dermálnych výplní alebo látkou na paralizovanie svalov. Plastická chirurgia v súčasnosti ponúka široké spektrum metód vykonania faceliftu, z ktorých nie všetky vyžadujú „použitie skalpela”.
Viac o liftingu tváre »

 

Mám uvažovať o liftingu tváre alebo si postačím s dermálnymi výplňami vrások či relaxantom svalov?

Dermálne výplne sú primeraným riešením hlavne:

 • na vyhladenie mimických vrások, ak máte dobrú elasticitu kože
 • ak nemáte indikovaný previs kože v oblasti spodnej čeľuste či krku
 • ak vás trápia nasolabiálne ryhy, ako dôsledok mimiky a poklesu lícnych svalov
 • ak túžite po zväčšení objemu v určitej časti tváre –  napríklad plnších perách
 • ak chcete odstrániť kruhy pod očami (kyselinou hyalurónovou)
 • ak chcete pravielným používaním výplní predísť včasnej potrebe chirurgického zákroku
 • ak máte jazvu či určitý druh asymetrie, ktorý je možné korigovať pomocou kyseliny hyalurónovej

Relaxant svalov môže byť vhodným riešením pre Vás ak:

 • vás trápia hlboké vrásky hnevu medzi obočím
 • máte výrazné horizontálne vrásky v oblasti čela
 • vám robia problém marionetové vrásky pri kútikoch spodnej pery
 • máte verjárikovité očné vrásky
 • vás trápia poklesnuté kútiky úst
 • sa chcete zbaviť nadmerného potenia dlaní či v podpazuží
 • vám prekáža celulitída na brade

Lifting tváre by ste mali zvažovať v prípade že:

 • ste v pokročilejšom veku a máte indikovaný previs kože
 • vám ochabla pokožka tváre či krku ako dôsledok výrazného úbytku hmotnosti
 • máte nadbytok ochabnutej kože v oblasti spodnej čeľuste
 • ste zaznamenali výrazný pokles lícnych svalov
 • máte rozídené platysmové svaly krku pripomínajúce morčací krk

 

Potrebujete poradiť?

Zavolajte nám na 0917 446 827 alebo NEZÁVÄZNÁ KONZULTÁCIA ZDARMA

 

Bude ma to bolieť? Ako dlho trvá vykonanie zákroku?

Dermálne výplne
Výhodou dermálnych výplní je minimálna bolestivosť a rýchle vykonanie zákroku, keďže ide o nechirurgickú, injekčnú formu vyhladzovnia vrások prípadne dodania objemu častiam tváre, ktoré zaznamenávajú úbytok tkaniva. Aplikovanie kyseliny hylurónovej trvá zväčša približne 15 – 30 minút, v závislosti od rozsahu ošetrovanej oblasti. Po vstrekovaní výplní môžete zaznamenať opuch, modrinky, prípadne začervenanie v oblasti vpichov, ktoré rýchlo odznejú.

Látka na paralizovanie svalov
Podobne ako ošetrenie dermálnymi výplňami aj zákrok aplikácie látkou na paralizovanie svalov sa radí medzi neinvazívne formy omladzovania. Procedúra zväčša netrvá viac ako 15 – 30 minút a vykonáva sa použitím injekčnej striekačky s tenkou ihlou. Počas vpichovania látky môžete pocítiť miernu bolesť či štípanie, ktoré zvyčajne ustane do niekoľkých minút. Vedľajšie účinky sú pri aplikácii minimálne, tak ako pri už spomenutej aplikácii kyseliny hyalurónovej. Začervenanie kože, opuch, prípadne menšie modrinky sú krátkodobé.

Lifting tváre
Pri liftingu tváre sa využíva lokálna alebo celková anestézia, na zabezpečenie bezbolestného priebehu operácie. Lokálnou anestéziou sa dočasne znecitliví len oblasť tváre eventuálne krku, na ktorej bude zákrok vykonávaný. Ak je použitá lokálna anestézia, môžete pociťovať nepohodlie počas jej vpichovania, inak je zákrok bezbolestný.

Celkovou anestéziou je vyvolaný stav dočasného umelého spánku – narkózy, počas ktorej nie je možné cítiť žiadnu bolesť. Celkovú anestéziu podáva špecializovaný lekár anestéziológ, ktorý má tiež za úlohu kontrolovať jej hladinu a po vykonaní zákroku prebrať pacienta z narkózy. Pooperačnú bolesť môžete pociťovať hlavne počas prvých dní po operácii. Je ju možné tlmiť analgetikami, ktoré vám predpíše váš operujúci lekár.

Dĺžka zákroku faceliftu  sa v priemere pohybuje v rozmedzí dvoch až troch hodín, avšak dĺžka výkonu závisí od náročnosti a rozsahu operácie. Facelift je možné vykonať v kombinácii s inými procedúrami, ako trebárs operácia previsu očných viečok či platysmaplastika – operácia rozídených krčných svalov.

 

Musím si vziať dovolenku v práci a obmedziť každodenné aktivity?

Dermálne výplne
Tento zákrok si nevyžaduje domácu liečbu ani to, aby ste sa na určitú dobu vzdali bežne vykonávaných aktivít, pretože jeho vykonanie trvá len niekoľko minút.

Svalový paralizér
Rovnako ako pri aplikácii dermálnych výplní, nie je rekonvalescencia v pohodlí domova pri ošetrení tváre potrebná. Do každodenného života sa môžete vrátiť ihneď po vykonaní zákroku.

Lifting tváre
Po absolvovaní liftingu tváre treba rátať približne s 2-3 týždňami rekonvalescencie v pohodlí domova, v závislosti od druhu práce ktorú vykonávate. Počas obdobia hojenia rán je potrebné vyhýbať sa namáhavým aktivitám ako šport či zdvíhanie ťažkých predmetov, aby sa predišlo poškodeniu stehov a nadmernému krvácaniu.

 

Ako dlho sa budem tešiť z výsledku mojej  procedúry ? Musím zákrok podstúpiť opakovane?

Dermálne výplne
Trvácnosť výsledku je limitovaná na dobu približne 3 – 12 mesiacov ( v závislosti od koncentrácie kyseliny hyalurónovej v preparáte a ošetrovanej oblasti). Pre zvýšenie trvácnosti výsledku je zákrok potrebné opakovať v pravidelných intervaloch.

Látka na paralizovanie svalov
Efekt aplikácie látkou na paralizovanie svalov začína byť viditeľný približne po 2-6 dňoch, kedy nastáva postupné oslabenie mimických svalov do ktorých bola látka vpichnutá. Výsledok prvej aplikácie je viditeľný v priemere po dobu 3 – 6 mesiacov. Pre dlhodobejší účinok je potrebné zákrok vykonávať opakovane čím sa doba pôsobenia môže predĺžiť na 9 – 12 mesiacov.

Lifting tváre
Z výsledného efektu liftingu tváre sa môžete tešiť v priemere 5 – 10 rokov.

Čo môžete urobiť pre to, aby bol výsledok vášho faceliftu čo najtrvácnejší?

 • Príkladne održiavať všetky inštrukcie, ktoré ste obdržal/a od svojho operatéra.
 • Vyhýbať sa namáhavým aktivitám po dobu určenú lekárom.
 • Dbať na zdravú životosprávu.
 • Vyhýbať sa škodlivým vplyvom na pokožku ako je fajčenie či nadmerné slnenie.
 • Vyhýbať sa dramatickým zmenám hmotnosti.
 • Dlhotrvácnosť efektu závisí tiež od  Vášho veku a elasticity kože.

 

Cenník estetických zákrakov v oblasti tváre

Našou cenovou štruktúrou sa snažíme plastické operácie sprístupniť naozaj každému, kto túži po krajšom zovňajšku.

 

Cenník Cena
Aplikácia svalového relaxantu vrátane materiálu od 90 €
Kyselina hyalurónová s aplikáciou od 135 €
Lifting tváre od 900 €

Viac informácii o cenách môžete nájsť v cenníku zákrokov.

Záver

Pri výbere najvhodnejšej metódy omladzovania je dobré špecifikovať aký estetický problém máte záujem vyriešiť a čo chcete daným zákrokom docieliť. Je potrebné zvážiť či ste ochotní podstúpiť chirurgický zákrok, ktorý má dlhodobejšie výsledky, no vyžaduje si niekoľko týždňov rekonvalescencie alebo preferujete relatívne bezbolestné alternatívy, ktorých výsledný efekt je limitovaný na dobu niekoľkých mesiacov, a tým pádom môžu byť z dlhodobého hľadiska finančne nákladnejšie.

Pokiaľ si nie ste istí, ktorá omladzovacia procedúra je tou správnou voľbou pre Vás neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom emailu: info@hebe.sk alebo na telefónnom čísle: 0917 446 827. Môžete tiež využiť bezplatnú konzultáciu s plastickým chirurgom zaslaním kontaktného formulára.

Tím Hebe clinic je tu pre Vás! 🙂

RADI VÁM PORADÍME

Neváhajte nás kontaktovať, konzultácie sú zdarma a sú nezáväzne

Odoslaním vyplneného formulára súhlasíte so spracovaním osobných údajov

Najnovšie trendy v oblasti krásy, plastickej chirurgie a kozmetických zákrokov. Prinášame novinky a odborné články o zákrokoch plastickej chirurgie.

Tieto stránky používajú cookies. Prečítajte si na čo používame cookies a tiež ako chránime osobné údaje.