Potrebujete poradiť? 0917 446 827
Vyskúšajte konzultáciu zdarma

Konzultácie pred vyšetrením vám poskytneme zdarma. Stačí nás kontaktovať.

Liposukcia

Odstránenie tuku – Liposukcia

Liposukcia je zákrok, ktorý pomáha vytvarovať telo spôsobom odstránenia nežiadúceho tuku zo špecifických oblastí, akými môžu byť: brucho, boky, zadok, stehná, kolená, paže, líca a krk.

Liposukcia je zákrok, pri ktorom sa lokalizujú zásoby tuku, ktoré sa majú odstrániť a to za účelom formovania danej oblasti, alebo viacerých oblastí tela.

Je potrebné si uvedomiť, že liposukcia nie je náhradou diéty a fyzickej aktivity, ale na to, aby odstránila prebytočný tuk z oblastí ktoré nemožno zmeniť chudnutím pri diéte či fyzickej aktivite.

 

Pre koho je liposukcia vhodná?

  • pre tých, ktorým vznikli tukové vankúše geneticky
  • pre tých, ktorým vznikli tukové vankúše vekom

Pre koho nie je liposukcia vhodná?

  • pre tých, ktorí trpia cukrovkou
  • pre tých, ktorí majú vážnejšie srdcové ochorenia
  • pre tých, ktorí majú pľúcne ochorenia
  • pre tých, ktorí majú zlý krvný obeh

Čas procedúry

  • doba potrebná na vykonanie liposukcie sa môže značne líšiť. Závisí to od veľkosti plochy, množstva tuku, ktoré je potrebné odstrániť, od typu anestézie a použitého postupu.

Možné vedľajšie účinky pri liposukcii

  • modriny, opuchy, bolesť

Možné riziká spojené s liposukciou

  • infekcia, nepravidelnosti kožného reliéfu, kožné nekrózy, zmeny sfarbenia kože, serómy v podkoží, poruchy citlivosti poranených nervov, zjazvené tkanivo, popáleniny kože po ultrazvukovej liposukcii

Procedúra odstránenia tuku

Liposukcia je zákrok, pri ktorom sa lokalizujú zásoby tuku, ktoré sa majú odstrániť a to za účelom formovania danej oblasti, alebo viacerých oblastí tela.

 

Potrebujete poradiť?

Zavolajte nám na 0917 44 68 27 alebo VYPLŇTE FORMULÁR

 

Pomocou nasledujúcej metódy sa pacientovi modeluje hlavne brucho, zadok, stehná, horná partia paží, brada, líca a krk. Aby sa podkožný tuk odstránil, použije sa kovová kanyla, ktorá sa do tela dostane pomocou krátkych dlhých zárezov umiestnených do prirodzených záhybov kože vďaka čomu ich skoro nevidieť.  

Pomocou hadice sa kanyla napojí na prístroj vytvárajúci podtlak a tak umožní odsatie tuku z danej oblasti.

 

Doba zotavenia po vykonaní liposukcie

Môže sa stať, že po operácii bude odtekať z kožných zárezov časť infiltračného roztoku a tkanivovej tekutiny. Na to, aby sa tomu predišlo sa môže použiť takzv. drén, čo je malá drenážna trubička, ktorá sa vloží na nejaký čas po operácii pod kožu, aby sa tekutina v tele nehromadila.

Pacient môže taktiež dostať priliehavé kompresné prádlo, aby sa čo najviac zabránilo opuchu a taktiež, aby došlo čo najrýchlejšie k zlepšeniu stavu kože.

Počas prvých 24 hodín po Liposukcii si pacient prádlo nesmie vyzliecť. Potom sa prádlo môže vyzliekať na 1 – 2 hodiny denne po dobu niekoľkých týždňov.

Pacient by nemal očakávať, že sa bude cítiť skvelo hneď po operácii. Aj keď sa dnes používa tá najvyspelejšia technika a najnovšie metódy, ktoré pomáhajú čo najviac eliminovať pooperačné ťažkosti, pacienti musia počítať s nepríjemnou bolesťou, pálením, opuchom, krvácaním, či dočasným znecitlivením.

Je úplne bežné, že pacienti po dobu niekoľkých dní až týždňov po operácii cítia úzkosť alebo majú depresiu. To všetko prejde akonáhle pacient začne vyzerať lepšie.

 

 

Metódy liposukcie

 

Water – jet assisted liposuction

Je to metóda liposukcie, pri ktorej sa použije vodný prúd tzv. “WAL” liposukcia (water – jet assisted liposuction).  

Prístroj, ktorý sa na to používa je Body – Jet. Pri tejto metóde sa vstrekujú malé objemy anestetickej tekutiny pomocou tlakovej pumpy vo forme vodného lúča a to do časti, z ktorej sa má odsať tukové tkanivo. Používajú sa pri tom špeciálne tvarované jemné kanyly.

Výhody tejto metódy sú: lepší rozptyl tumescentného roztoku do operovanej oblasti, menšie krvné straty, krátky operačný čas, minimálne poškodenie mäkkých tkanív, možnosť použitia odsatého tukového tkaniva na iný plastický zákrok, napr. korekciu vrások.

Pravá laserová liposukcia

Je to metóda pri ktorej chirurgický zákrok je vykonávaný pomocou lasera SlimLipo, pomocou ktorého sa odstráni nežiadúci tuk z ktorejkoľvek časti na tele v priebehu 2 – 3 hodín.

Princíp tejto metódy spočíva v tom, že laser sa absorbuje v tukových bunkách a tým ich roztopí, pričom zničí až 10 násobne viac tukových buniek.

Výhody tejto metódy sú: pokožka ostáva pevná a napnutá, pričom odsaté tukové tkanivo sa neobnoví, pri tejto metóde stačí použiť lokálne znecitlivenie a výsledok je viditeľný hneď po zákroku.

Zákrok je jednoduchý a rýchly. Chirurg pomocou niekoľko mililitrových tenkých kanýl odsáva tuk z problémových partií ako je brucho, zadok, nohy, stehná, chrbát, ruky, či podbradok.

Pomocou tumescenčného roztoku sa úplne rozpustí prebytočný podkožný tuk a lokálne sa znecitlivie problematická oblasť.

Doba zotavenia

  • 2 - 4 týždne
Čas procedúry

1 - 3 hodiny

Anestéza

lokálna alebo celková

Pobyt na klinike

24 hodín

Cenník

Liposukcia

od 650 €

RADI VÁM PORADÍME

Neváhajte nás kontaktovať, konzultácie sú zdarma a sú nezáväzne

Odoslaním vyplneného formulára súhlasíte so spracovaním osobných údajov

Tieto stránky používajú cookies. Prečítajte si na čo používame cookies a tiež ako chránime osobné údaje.