Potrebujete poradiť? 0917 44 68 27
Vyskúšajte konzultáciu zdarma

Konzultácie pred vyšetrením vám poskytneme zdarma. Stačí nás kontaktovať.

Odstránenie previsu viečok

Korekcia viečok – Blefaroplastika

Táto operácia pomáha prinavrátiť očiam prirodzený svieži vzhľad.

Horné viečka ovísajú väčšinou v tretej dekáde života. Touto operáciou sa odstraňuje nadbytočný previs kože, poprípade aj tukové tkanivo z hornej časti viečka. Pri dolných viečkach sa odstraňuje menšie množstvo kože. Vďaka operácii sa rozšíri zorné pole a zlepší sa videnie.

To, že viečka ovísajú spôsobuje viacero faktorov, akými sú: nesprávna životospráva, dedičná predispozícia, hormonálne poruchy, rýchle zmeny v telesnej hmotnosti.

 

Pre koho je to vhodné?

  • pre ľudí nad 35 rokov
  • pre tých, ktorí majú spadnuté viečka
  • pre tých, ktorí majú ochabnutú kožu viečka
  • pre tých, ktorí majú poruchu samotného svalu
  • pre tých, ktorí majú poruchu v nervovosvalovom prenose

Možné vedľajšie účinky

  • opuchy, modriny, pálenie očí, pocit ťažkých očných viečok, bolesti očí

Možné riziká

  • infekcia, zmeny v citlivosti, zjazvenie, poškodenie hlbších štruktúr, alergické reakcie, potreba úprav, neuspokojivé výsledky, hematóm , pocit suchu v oku, poškodenie funkcie očného viečka

Procedúra odstránenia previsu viečok

Pri operácii horných viečok je rez skrytý v prirodzenom záhybe horného očného viečka a môže presiahnuť za vonkajší kútik až do vrások okolo očí. Týmto rezom sa odstraňuje nadbytok kožného a tukového tkaniva. Vďaka tomu, že rez sleduje prirodzený záhyb horného viečka, je obyčajne takmer neviditeľný.

Pri dolných očných viečkach sa rez ukryje tesne pod spodné mihalnice a odstráni sa ním nadbytok kože, svalu a tuku, alebo sa tuk len premiestni, aby sa odstránilo opuchnutie alebo vypukliny.

 

Doba zotavenia po blefaroplastike

Po operácii sa takmer každému pacientovi vytvoria modriny. Tie však do 14 dní zmiznú. Aby bol priebeh hojenia čo najlepší, pacienti by mali byť v čo najväčšom kľude, a to hlavne tesne v pooperačných hodinách, čo sú asi 2 dni odpočinku s čo najčastejšie zavretými očami. Je dobré si na oči prikladať obklady, ktoré pacient dostane hneď po operácii.

Stehy sa vyťahujú zhruba na 5 – 7 deň po operácii. Okolo 10 dňa sa obyčajne jazvy sťahujú a tvrdnú, čo je úplne normálne a je to známe ako dozrievanie jaziev. Po určitom čase to pominie. Je dobré, ak sa v tomto období robia masáže a používajú špeciálne silikónové krémy na jazvy, čím sa to obdobie skráti.

Doba zotavenia

  • 14 dní

Trvácnosť výsledku

  • 7 - 12 rokov
Čas procedúry

2 - 3 hodiny

Anestéza

individuálne

Pobyt na klinike

24 hodín

Cenník

Previsy horných viečok

od 350 €

Previsy dolných viečok

od 350 €

Previsy horných a dolných viečok

od 700 €

Vyskúšajte konzultáciu zdarma

Tieto stránky používajú cookies. Prečítajte si na čo používame cookies a tiež ako chránime osobné údaje.