Ako prebieha otoplastika?

Ako sa pripraviť na zákrok Otoplastika? Prečítajte si rady a tipy od experta.

ako-prebieha-otoplastika.jpg

 

Mám záujem o konzultáciu
Online konzultácie sú bezplatné a nezáväzné

 

Odstávajúce ušnice môžu byť dôvodom na sebakritiku, čo sa týka vizáže. V niektorých prípadoch môžu odstávajúce ušnice spôsobovať aj problém so sebavedomím a v krajných prípadoch aj s výsmechom, hlavne u malých detí. Ak je dieťa, ale aj dospelý vystavený výsmechu, môže to na jeho psychike zanechať rany a vyústiť do ďalších problémov.

Keďže tvar uší je nám daný a nie je ho možné zmeniť, je mýtus, že nosenie čelenky u malých detí odstávajúcim ušniciam pomôže priľnúť k hlave. Tí ktorí sú so svojim zovňajškom stotožnení prijímajú fakt, že odstávajúce ušnice sú ich špecifickou črtou a odstávajúce ušnice nevadia. Iní odstávajúce ušnice maskujú dlhými vlasmi alebo módnymi doplnkami ako sú čelenky, či čiapky.

Otoplastika, korekcia odstávajúcich ušníc, je určená pre tých, ktorí chcú tento estetický problém vyriešiť definitívne. Je zrejmé, že sa to nezaobíde bez skalpelu, trochou bolesti a relatívne krátkej rekonvalescencie. Výhodou Otoplastiky je to, že je to zákrok, ktorého výsledok je trvalý.

Otoplastika – operácia odstávajúcich ušníc môže pacientovi zlepšiť kvalitu života, zdvihnúť sebavedomie a esteticky vylepšiť tvár.

Ak váhate či je Otoplastika tá správna cesta pre Vás, priblížime Vám detaily tejto procedúry. Odpovieme na najčastejšie kladené otázky v ordinácii kozmetického chirurga.

  • Je táto operácia vhodná pre mňa?
  • Kedy je najvhodnejší čas podstúpiť túto procedúru?
  • Ako sa táto operácia vykonáva?
  • Bude ma to bolieť?
  • Môžem sa hneď vrátiť do práce/do školy?
  • Zostanú mi jazvy? Všimnú si to ostatní?
  • Koľko stojí Otoplastika?
  • Bude výsledok dobrý?

 

Je táto operácia uší vhodná pre mňa?

To, či ste vhodný kandidát, Vám napovie zrkadlo a vo väčšine prípadov potvrdí aj kozmetický chirurg. Zákrok je vhodný pre klientov, ktorých ušnice alebo len jedna ušnica odstáva alebo odstáva v niektorej z jej častí. Korekcia uší môže tiež znamenať zmenšovanie ucha alebo ušného laloku.

Konzultácia s kozmetickým chirurgom

Korekcii odstávajúcich ušníc môže brániť jedine zdravotný stav, a to vo forme ochorenia, kvôli ktorému nie je môžné tento zákrok vykonať. Preto je veľmi dôležité informovať Vášho chirurga o všetkých ochoreniach, či už prekonaných alebo chronických, aby ste sa vyhli možným komplikáciám.

 

Kedy je najvhodnejší čas podstúpiť korekciu ušníc?

Je mýtus, že úspešnosť korekcie ušníc závisí od veku. Najnižšou hranicou je vek približne 5 rokov a horná hranica v podstate neexistuje. Je síce pravda, že mladší pacienti majú chrupavku mäkšiu a môže sa s ňou ľahšie pracovať, ale vek nie je rozhodujúcim faktorom pri tom, v akom veku korekciu ušníc podstúpiť.

Z psychologického hľadiska môže byť lepšie podstúpiť korekciu ušníc už v detstve kvôli duševnému zdraviu a rastu dieťaťa. Chirurgovia taktiež odporúčajú podstúpiť korekciu odstávajúcich ušníc v chladných mesiacoch, aby sa predišlo prílišnému poteniu ušníc a operačnej rany pod chirurgickou bandážou. To napomáha znížiť riziko pooperačnej infekcie.

 

Ako sa táto operácia vykonáva?

Otoplastika sa zvyčajne vykonáva v lokálnej anestéze, ale môže sa vykonať aj v celkovej anestéze. Chirurg môže odporučiť celkovú anestézu u detských pacientov a umožniť operáciu v celkovej u dospelých klientov, na základe požiadavky klienta.

Najvhodnejšia je však lokálna anestéza, pretože je s ňou spojených menej rizík. Korekcia ušníc sa vykonáva cez rez na zadnej strane ucha.

Cez tento rez chirurg stenší chrupavku, ktorú následne zafixuje do požadovaného tvaru permanentnými stehmi. Po zošití vonkajšej rany je teda výsledná jazva na zadnej strane ušnice.

 

Je korekcia ušníc bolestivá?

Operačný zákrok sám o sebe nie je bolestivý, keďže sa vykonáva v lokálnej alebo celkovej anestéze. Nepríjemné môže byť aplikovanie lokálnej anestézy, pretože sa vykonáva injekčne, opichovaním operovanej oblasti.

Po operácii sa možu vyskytnúť mierne, až intenzívne bolesti. Na tlmenie bolesti počas prvých dní po operácii zvyčajne postačia voľne predajné analgetiká.

 

Môžem sa hneď vrátiť do práce / do školy?

Po operácii je veľmi dôležité sústrediť sa na seba, čiže na úspešné a bezproblémové zotavovanie. Počas prvých dvoch až troch dní sa odporúča kľudový režim.

Návrat do pracovného kolektívu je môžný po siedmich dňoch, v závislosti od druhu práce. Deti sa môžu do školy taktiež vrátiť už po týždni, ale je nutné aby sa vyhýbali športu a úrazu.

 

Zostanú mi jazvy po zákroku?

Dalo by sa povedať, že pri plastickej chirurgii sú daňou za krásu práve jazvy. Výhodou Otoplastiky je to, že výsledné jazvy sú na zadnej strane ucha, preto nie sú bežne viditeľné.

Vaši najbližší a okolie si určite všimnú zmenu, pokiaľ vo vašom prípade bolo pred zákrokom odstávanie ušníc výrazné.

V niektorých prípadoch si okolie zmenu všimne až vtedy, keď ich na to sami upozorníte. Okrem toho môže byť nápovedou práve podstúpeného zákroku nosenie bandáže. Odporúča sa nosiť bandáž dva až štyri týždne 24/7.

Následne ešte dva týždne, ale iba v noci, na prevenciu roztrhnutia vnútorných stehov, ktoré chrupavku držia v požadovanom tvare.

Bandáž je možné nahradiť peknou športovou čelenkou, alebo šatkou. V dnešnej dobe nie je núdza o spôsob ako uši chrániť a vyzerať pri tom štýlovo.

 

Mám záujem o konzultáciu
Online konzultácie sú bezplatné a nezáväzné

 

Koľko stojí Otoplastika?

Cena zákrokusa bežne pohybuje od 250 (korekcia ušnice) do 500 EUR (obe ušnice) bez skrytých poplatkov.  Chladnejšie a zimné mesiace sú ideálnym časom na podstúpenie operácie odstávajúcich ušníc.

Bude výsledok dobrý?

Okrem zručnosti chirurga závisí výsledok operácie odstávajúcich ušníc vo veľkej miere aj od pooperačnej starostlivosti. Po zákroku je nutné nosiť bandáž, ktorá uši chráni pred návratom do pôvodného stavu (roztrhnutím vnútorných stehov), a to do času kedy sa vonkajšia rana na zadnej strane ucha zahojí.

Vo vnútri ucha telo procesom hojenia postupom času vytvorí tkanivo, ktoré obalí stehy a spevní operovanú oblasť.

Ďalšiu ochranu zabezpečuje vonkajšia koža na zadnej strane uší, ale aj tak sa pacientom neodporúčajú napríklad kontaktné športy. Po úspešnom zákroku je taktiež nutné vyhýbať sa akémukoľvek úrazu uší, ktorý by mohol mať za následok roztrhnutie vnútorných stehov. Keďže chrupavka nikdy nezrastie, je navždy zopätá stehmi vo vnútri ucha.

Aj keď je Otoplastika komplexná procedúra, veríme, že aj Vám tieto informácie pomohli pri Vašom prieskume. Ak je ešte niečo, čo by ste chceli vedieť, radi Vám odpovieme.

Môžete nám poslať vyplnený kontaktný formulár, alebo nám zavolajte na číslo….Veľmi radi Vám odpovieme na každú otázku, aby ste mohli svoje rozhodnutie urobiť bez pochybností, že je správne.

 

Ďalšie novinky

Hebe centrum

Rozhovor s MUDr. Jurajom Gajdošom, MBA o Deep Plane Facelifte

MUDr. Juraj Gajdoš, MBA, ako jeden z mála chirurgov na Slovensku, vykonáva najnovšiu metódu Faceliftu - Deep Plane Facelift. Pána doktora sme sa opýtali na prínosy tejto metódy...
Kozmetická chirurgia
Hebe centrum

Plastická operácia na splátky

Zákroky plastickej chirurgie je možné štandardne financovať cez splátkový program. Dozviete sa ako financovať plastickú operáciu na splátky
Kozmetická chirurgia
Hebe centrum

Deep Plane Facelift

Účinnú metódu SMAS Facelift aktuálne predbieha ešte efektívnejšia novinka na trhu, známa pod názvom Deep Plane Facelift. Pre jej prirodzené a dlhodobé výsledky, ktoré trvajú aj...
Kozmetická chirurgia

 

Prečo si vybrať nás?

Hebe centrum Vám ponúka služby, renomovaných plastických chirurgov a bezplatnú online konzultáciu z pohodlia domova.

cenovo-dostupne.jpg

CENOVO DOSTUPNÉ

Atraktívne ceny plastickej chirurgie

skuseny-personal.jpg

SKÚSENÍ PERSONÁL

Vysoko kvalifikovaný a licencovaný

bez-poplatkov.jpg

BEZ SKRYTÝCH POPLATKOV

Žiadne poplatky navyše

konzultacie-zdarma.jpg

KONZULTÁCIE ZDARMA

Bezplatné online konzultácie

vizualizacia-zakroku.jpg

VIZUALIZÁCIA ZÁKROKU

Bezplatná vizualizácia zákroku

sterilita-a-bezpecnost.jpg

STERILITA A BEZPEČNOSŤ

Bezpečné a čisté prostredie

Využite konzultáciu zdarma


Online konzultácie sú zadarmo a sú nezáväzné. Najskôr Vám do 24 hodín zašleme email s detailami o procedúre, o ktorú máte záujem spolu s linkou na Medicínsky dotazník. Alebo ak máte záujem o posudok lekára vyplňte Zdravotný dotazník spolu s fotkami.