Abdominoplastika

Zákrok Abdominoplastika rieši problematiku prevísajúcej kože a odstránenie tuku a strii z dolnej oblasti brucha. Ide o chirurgický zákrok, ktorý chirurg vykonáva v celkovej anestéze a trvá približne 2 až 2,5 hodiny.

operacia-previsu-brusnej-steny.jpg
MÁM ZÁUJEM O ABDOMINOPLASTIKU Online konzultácie sú bezplatné a nezáväzné
Cena od 1 350 žiadne skryté poplatky
Hlavné dôvody pre procedúru
 • Konzultácia z pohodlia domova
 • Špičkové vybavenie
 • Atraktívne ceny
 • Špecializovaný tím lekárov
 • Bezplatné konzultácie
Termín zákroku
Čas zákroku:
2 - 3 hod.
Anestéza:
celková
Doba zotavenia:
2 - 3 týždne
Pobyt na klinike:
24 hod.
Návrat do práce:
2 týždňoch

 

Odstránenie previsu kože na bruchu - Abdominoplastika

Aj vy patríte k ľuďom, ktorých trápi previs kože na bruchu? Žiadne zázračné diéty, alebo posilovňa nezaberajú? Máme pre vás trvalé riešenie vašich problémov, pomôcť vám môže plastická operácia tzv. Abdominoplastika - plastická operácia brucha. 

Abdominoplastika viditeľne odstráni prevísajúce brucho, ale je potrebné si uvedomiť, že po zákroku vznikne trvalá jazva, ktorá zvyčajne siaha z jednej strany brucha až na druhú stranu. Jazva sa nachádza v oblasti nohavičiek, preto je jednoduché ju zamaskovať. Po čase je možné pooperačnú jazvu zbrúsiť pomocou lasera. Operácia pomáha pri problémoch po tehotenstve, pri chudnutí a pri diastáze brušných svalov.

Dôležitou informáciou pre klienta je, že Abdominoplastika nerieši problémy s obezitou. Aby sa docielili výrazne zmeny vo výzore klienta, musí najprv zredukovať množstvo tukového tkaniva a zabezpečiť stabilizáciu svojej váhy. Pre čo najlepší estetický výsledok sa zákrok Abdominoplastika často kombinuje so zákrokom Liposukcia.

Zákrok prináša veľmi dobré estetické, ale aj funkčné výsledky a pomáha zastaviť proces opätovného povoľovania brušných stien. Po operácii klient často pociťuje fyzické a psychické uvoľnenie, pretože pri tomto druhu zákroku sa odstraňuje až niekoľko kíl kože a tukového tkaniva. Výsledok zákroku je dlhodobý, ak klient dodržiava zdravú životosprávu a nedochádza k veľkým váhovým zmenám, nie je potrebné zákrok podstupovať opakovane. 

 

Mám záujem o konzultáciu
Online konzultácie sú bezplatné a nezáväzné

 

Cena za abdominoplastiku

Zákroky plastickej chirurgie Cena (EUR)
Odstránenie previsu brušnej steny
S repozíciou pupka a sutúrou svalov
od 1 800 €
Odstránenie previsu brušnej steny
Bez repozície pupka a sutúry svalov
od 1 320 €

 

Vhodný kandidát na zákrok abdominoplastika:

 • Zákrok je vhodný pre mužov a ženy, ktorí sú v dobrom zdravotnom stave.
 • Tukové ložiská u nich spôsobili genetické a hormonálne faktory.
 • Ženy, ktorým viacnásobné tehotenstvo spôsobilo uvoľnenie brušných svalov.
 • Operácia je vhodná aj pre ženy, ktoré ešte plánujú mať dieťa (musia mať však aspoň rok po pôrode a nemôžu kojiť).
 • Zákrok je vhodný aj pre vyššie vekové skupiny, u ktorých môže prispieť k výraznému zlepšeniu vzhľadu brucha.
 • Vhodný kandidát na zákrok si musí niekoľko mesiacov udržať stabilnú váhu. 

 

Nevhodný kandidát na zákrok abdominoplastika:

 • Klient, ktorý sa chce zbaviť veľkej časti svojej hmotnosti.
 • Ženy, ktoré majú po pôrode menej než jeden rok a koja (je potrebné, aby ste svojmu telu dopriali odpočinok, aby sa mohlo po pôrode spamätať).
 • Ak má klient jazvy po predošlej operácii brucha. 

 

Riziká spojené so zákrokom abdominoplastika: 

 • Vznik infekcie a krvných zrazenín.
 • Zlé a pomalé hojenie jaziev.
 • Fajčiari by mali pri tomto druhu zákroku obmedziť, alebo úplne prestať fajčiť. Fajčenie môže zvyšovať riziko komplikácií a predĺžiť dobu hojenia rán. 

 

Ako sa pripraviť na zákrok? 

 • Pri príprave na zákrok je najdôležitejším bodom osobná konzultácia, pri ktorej chirurg posúdi objem tuku, kvalitu kože a celkový zdravotný stav klienta. Je potrebné úprimne rozprávať o svojich očakávaniach a požiadavkách od zákroku a zistiť si potrebné informácie o všetkých možnostiach a rizikách operácie.
 • Váš plastický chirurg by vás mal informovať, že pred zákrokom je potrebné úplne obmedzenie fajčenia na dobu aspoň 4 týždňov. Nemali by ste sa nadmerne vystavovať slnku a extrémnym diétam. Na povrchu kože nesmiete mať žiadne zápalové ochorenia (napr. Herpes a pod.) Aby sa predišlo riziku zvýšeného krvácania je potrebné vysadiť lieky, ktoré majú obsah kyseliny acetylsalicylovej (napr. Aspirín, Acylpyrín a po.).
 • Chirurg by mal vedieť správne určiť, či ste vhodným kandidátom na Abdominoplastiku, alebo je vhodné ju kombinovať so zákrokom Liposukcia. V niektorých prípadoch naopak pomôže len samotná Liposukcia. Správne posúdenie stavu pacienta je v rukách odborníka, preto nepodceňujte správny výber chirurga.
 • Dôležité je zistiť si, či má plastický chirurg dostatočnú prax vo vykonávaní konkrétneho zákroku. Odporúča sa nevyberať si plastického chirurga na základe ceny, pretože ide o invazívny zákrok do tela, ktorý už späť žiaľ nevrátite. Prečítajte si čo najviac recenzií a hodnotení lekára, vyžiadajte si fotografie výsledkov jeho práce. 

 

Priebeh zákroku abdominoplastika 

Pred vykonaním zákroku musí klient absolvovať všetky potrebné predoperačné vyšetrenia, ktoré vykonávame na našej klinike. Následne klient dostane anestetiká, ktoré pôsobia ukľudňujúco. Anesteziológ s vami preberie váš zdravotný stav a plastický chirurg si na operované oblasti naznačí priebeh operácie, akým smerom bude vykonávať rezy, koľko kože odstráni a pod.

Zákrok prebieha v celkovej anestéze a trvá v priemere 2 až 4 hod., záleží od rozsiahlosti operovanej oblasti. Rez chirurg vykonáva tesne nad pubickým ochlpením, z jednej strany panvovej kosti, až na druhú stranu. Druhým rezom operatér uvoľňuje pupok od tkaniva. Rezom chirurg odkryje brušné svaly, ktoré následne spevní, pritiahne ich k sebe a zošije. Tento postup zabezpečí spevnenie brušnej steny a docieli sa ním zúženie pásu klienta. Prebytočná koža, ktorá ostane po zákroku sa odstráni a pomocou stehov vytvorí chirurg nový otvor pre pupok. Rana je uzatvorená v niekoľkých vrstvách, používajú sa vstrebateľné, alebo nevstrebateľné stehy. Pod kožu chirurg vkladá tzv. sacie drény, ktoré vyvádzajú von nadmerné množstvo tekutín.

 

Abdominoplastika pred a po zákroku

Výsledok práce MUDr. Juraj Gajdoš, MBA

abdominoplastika-pred-a-po-3.jpg

Odstránenie previsu kože brucha s natiahnutím svalov a repozíciou pupka Pred a Po (1 mesiac po zákroku)

Prezrite si aj ďalšie výsledky odstránenia previsov na bruchu

 

Po zákroku abdominoplastika 

Je nesmierne dôležité, aby pacient striktne dodržiaval rady od svojho plastického chirurga a dbal na pooperačnú starostlivosť. Doba rekonvalescencie po zákroku Abdominoplastika je najdôležitejším bodom, aby sa dosiahol čo najlepší estetický výsledok a splnili požiadavky klienta. 

Po celkovej anestéze sa klient môže cítiť zle, ospalo až malátne. Tieto nepríjemné pocity sú vedľajším nepriaznivým účinkom celkovej anestézy, ale po pár hodinách by mali odznieť. Prvé dni po zákroku by mal klient odpočívať a nevykonávať žiadne fyzicky náročné činnosti. Odporúčaná doba hospitalizácie je minimálne 2 dni, pretože klient má pri zákroku zavedené sacie drény, ktoré sa vyberajú von na 2 až 3 deň. Pacientom sú počas hospitalizácie podávané analgetiká na tlmenie bolesti. 

Pri tomto type zákroku, sú pacienti vystavení väčšiemu riziku vzniku embólie, preto je po absolvovaní zákroku potrebné zvýšiť príjem tekutín a preventívne nosiť bandáž aj na dolných končatinách. 

Abdominoplastika žiaľ patrí k bolestivejším plastickým operáciám, preto je potrebné, aby ste na bolesť boli pripravený. Bolesti môže spôsobovať nadychovanie, kašeľ a pod. Najväčšia bolesť po zákroku klienti pociťujú pri zmene svojej polohy zo sedu do ľahu a naopak. Bolesť je však tlmená analgetikami a do pár dní bolesť úplne zmizne. 

Približne na 7 deň od absolvovania zákroku čaká klienta prvé previazanie rán. Ďalšie kontroly sú u každého pacienta individuálne, pretože hojenie rán prebieha u každého inak. 

Pacient sa môže po zákroku dlhšiu dobu cítiť unavene. Preto je potrebný fyzický aj psychický odpočinok, vyhýbať sa dvíhaniu ťažkých predmetov, vyhýbať sa ťažkým stresovým situáciám, starostlivosti o deti a pod. Návrat do zamestnania si pacienti plánujú cca po 2 týždňoch od absolvovania zákroku. Po dobu minimálne jedného mesiaca je potrebné pravidelné nosenie kompresného prádla.

 

Vedľajšie účinky zákroku abdominoplastika v skratke:

 • Opuchnuté brucho 
 • Bolesti v oblasti rezov a celej brušnej oblasti 
 • Nepríjemné pocity 
 • Zvýšené riziko embólie
 • Nemožnosť sa vystrieť (pretrvá niekoľko dní po zákroku, preto je potrebné začať chodiť čo najskôr, ako to bude možné)
 • Vznik krvných zrazenín
 • Jazvy
 • Modriny
 • Asymetria
 • Necitlivosť operovaného miesta
 • Tzv. Seróm (nahromadenie moku, odstraňuje sa pomocou drénov)

 

Mám záujem o konzultáciu
Online konzultácie sú bezplatné a nezáväzné

 

Návrat do normálneho života 

Doba rekonvalescencie po zákroku Abdominoplastika je ovplyvnená mnohými faktormi a je veľmi individuálne, ako dlho sa budete zotavovať. Niektorým pacientom to trvá pár týždňov iným pár mesiacov, aby sa cítili opäť pohodlne a mohli sa vrátiť späť do práce. Ak zákrok podstupujete vo výbornom zdravotnom stave, doba zotavovania trvá pomerne krátko. Pre rýchlejšie hojenie sa odporúča jemné cvičenie, ktoré eliminuje vznik zrazenín. 

Pri tomto type zákroku je častým prejavom zhoršenie stavu jaziev počas prvých cca 3 - 6 mesiacov. Nemusíte sa obávať, tento jav je po Abdominoplastike normálny, pretože jazvy ešte zrejú. Jazvy sa vyrovnajú a vylednú až po dobe 9 až 12 mesiacov. 

 

Odporúčaná starostlivosť o jazvy po plastike brucha:

 • Jemné tlakové masáže, vďaka ktorým jazva zmäkne a rýchlejšie sa hojí.
 • Používanie silikónových pásikov 
 • Užívanie enzýmov (Wobenzym)
 • Užívanie mastičiek Heparoid, alebo Hirudin
 • Chrániť jazvy pred slnečným žiarením 
 • Používanie vysokého UV faktoru 

  

Výsledky zákroku abdominoplastika 

Výborné výsledky po zákroku Abdominoplastika sú zaznamenané najmä u klientov, ktorých trápila oslabená brušná stena, alebo prebytok kože v oblasti brucha. Výsledky zákroku sa dostavia až po niekoľkých mesiacoch a po úplnom zahojení rán. Preto nemusíte zúfať, ak sa vám zdá že výsledky, nie sú viditeľné.

Výsledný efekt zákroku je dlhodobým a efektívnym riešením, potrebné je však dbať na zdravú životosprávu, pravidelné cvičenie a udržanie si stabilnej váhy. Ak nebudete dodržiavať zdravý životný štýl, alebo ak plánujete tehotenstvo môže dôjsť k opätovnému nahromadeniu tuku, alebo povoleniu kože. 

 

MÁM ZÁUJEM O ABDOMINOPLASTIKU Online konzultácie sú bezplatné a nezáväzné

Abdominoplastika 3 týždne po operácii

Abdominoplastika Pred a Po (3 týždne po operácii)

Odstránenie previsu kože brucha foto

Odstránenie previsu kože brucha s natiahnutím svalov a repozíciou pupka Pred a Po (1 mesiac po zákroku)

Odstránenie previsu kože na bruchu s natiahnutím svalov

Odstránenie previsu kože na bruchu s natiahnutím svalov a repozíciou pupka Pred a Po (1 mesiac po zákroku)

abdominoplastika-pred-a-po.jpg

Abdominoplastika Pred a Po (3 týždne po operácii)

abdominoplastika-pred-a-po-5.jpg

Abdominoplastika Pred a Po s odstránením prevísajúcej kože a diastázou svalov

 

Mám záujem o konzultáciu
Online konzultácie sú bezplatné a nezáväzné

 

Špecialisti na Abdominoplastiku

Na Hebe centrum nájdete iba vysoko kvalifikovaných a licencovaných plastických chirurgov, ktorí disponujú dlhoročnými skúsenosťami a praxou v oblasti plastická a estetická chirurgia.

MUDr. Juraj Gajdoš, MBA

Doktor Gajdoš sa intenzívne venuje širokému spektru plasticko-rekonštrukčných zákrokov na tvári a tele....
View MUDr Gajdoš's profile »

MUDr. Darina Oravcová, PhD.

Doktorka Oravcová je skúsená slovenská lekárka s atestáciou v odbore plastická chirurgia. Absolvovala...
View MUDr Oravcová's profile »

MUDr. István Szemerey

Odborník s vysokou úrovňou odborných znalostí a zručností v oblasti plastickej chirurgie s dlhoročnou...
View MUDr Szemerey's profile »

MUDr. Gabriel Šlárko

MUDr. Gabriela Šlárka môžete poznať aj z televízneho projektu O 10 rokov mladší, kde pomáhal ľuďom skrášliť...
View MUDr Šlárko's profile »

MUDr. Jarmila Hudáková

MUDr. Jarmila Hudáková patrí medzi najvyhľadávanejších odborníkov v oblasti plastickej chirurgie, najmä pre...
View MUDr Hudaková's profile »

MUDr. Peter Mertan

Skúsený a uznávaný odborník v odbore plastická chirurgia, s dlhoročnou praxou nielen v Českých...
View MUDr Mertan's profile »

MUDr. Martin Šimkanin

MUDr. Martin Šimkanin je medzinárodne uznávaný plastický chirurg s viac ako dvadsaťročnou praxou. S...
View MUDr Šimkanin's profile »

MUDr. Petra Lichvárová

MUDr. Petra Lichvárová, renomovaná odborníčka v oblasti plastickej chirurgie, absolvovala medicínske...
View MUDr Lichvarová's profile »

MUDr. Ján Bumbera

MUDr. Ján Bumbera je skúsený plastický chirurg s bohatou odbornou kariérou na privátnych chirurgických...
View MUDr Bumbera's profile »
MÁM ZÁUJEM O ABDOMINOPLASTIKU Online konzultácie sú bezplatné a nezáväzné

Cenník zákrokov

Facelift od € 1 350
Abdominoplastika od € 1 350
Lifting pŕs   od € 1 550
Korekcia viečok od € 650
Lifting krku   od € 700
Lifting čela od € 750
Operácia nosa od € 1 050
Zväčšenie pŕs od € 1 400
Redukcia pŕs od € 1 800

 

Bez skrytých poplatkov!
Celý cenník »

Bezplatná konzultácia

Online konzultácia z pohodlia domova

Sme Vám k dispozícii aj prostredníctvom online konzultácii z pohodlia Vášho domova. Stačí ak nám zašlete fotografie oblastí, ktoré si chcete nechať ošetriť a naši plastickí chirurgovia ich online posúdia.

 

MÁM ZÁUJEM O ONLINE KONZULTÁCIU
Online konzultácie sú bezplatné a nezáväzné

 

 

Prečo si vybrať nás?

Hebe centrum Vám ponúka služby, renomovaných plastických chirurgov a bezplatnú online konzultáciu z pohodlia domova.

cenovo-dostupne.jpg

CENOVO DOSTUPNÉ

Atraktívne ceny plastickej chirurgie

skuseny-personal.jpg

SKÚSENÍ PERSONÁL

Vysoko kvalifikovaný a licencovaný

bez-poplatkov.jpg

BEZ SKRYTÝCH POPLATKOV

Žiadne poplatky navyše

konzultacie-zdarma.jpg

KONZULTÁCIE ZDARMA

Bezplatné online konzultácie

vizualizacia-zakroku.jpg

VIZUALIZÁCIA ZÁKROKU

Bezplatná vizualizácia zákroku

sterilita-a-bezpecnost.jpg

STERILITA A BEZPEČNOSŤ

Bezpečné a čisté prostredie

Využite konzultáciu zdarma


Online konzultácie sú zadarmo a sú nezáväzné. Najskôr Vám do 24 hodín zašleme email s detailami o procedúre, o ktorú máte záujem spolu s linkou na Medicínsky dotazník. Alebo ak máte záujem o posudok lekára vyplňte Zdravotný dotazník spolu s fotkami.