Liposukcia

Túžite po dokonalej postave? Plochom brušku a štíchlych stehnách? Jednoduchým trikom pri dosiahnutí vysnívanej štíhlej línie je chirurgický zákrok Liposukcia. Liposukcia pomáha vytvarovať telo odstránením nežiadúceho tuku zo špecifických oblastí.

Liposukcia.jpg
MÁM ZÁUJEM O LIPOSUKCIU Online konzultácie sú bezplatné a nezáväzné
Cena od 980 žiadne skryté poplatky
Hlavné dôvody pre procedúru
 • Konzultácia z pohodlia domova
 • Špičkové vybavenie
 • Atraktívne ceny
 • Špecializovaný tím lekárov
 • Bezplatné konzultácie
Termín zákroku
Čas zákroku:
1 - 2 hod.
Anestéza:
lokálna / celková
Doba zotavenia:
1 - 2 týždne
Pobyt na klinike:
24 hod.
Návrat do práce:
3 - 7 dní

Liposukcia je chirurgický zákrok, pomocou ktorého doktor odsáva neželané podkožné ložiská tuku a tvaruje požadované časti tela.

Po plastike pŕs, patrí táto metóda odsávania tuku medzi najčastejšie vykonávané zákroky v plastickej chirurgii. Zákrok je účinný pri odstránení usadeného tuku v okolí sedacích častí, na vnútornej a vonkajšej strane stehien, v okolí podbruška a pod.

Operácia sa vykonáva najčastejšie v obdobiach medzi októbrom a júnom, aby pacient vyzeral v plavkách a letnom oblečení čo najlepšie.

 

Odstránenie tuku – Liposukcia

Doba trvania operácie je u každého individuálna, závisí na množstve tuku a veľkosti plochy, ktorú je potrebné odstrániť. Zákrok sa vykonáva v celkovej, alebo lokálnej anestézií, záleží na odporúčaní lekára.

Počas Liposukcie chirurg tvaruje postavu pacienta odsávaním tukových ložísk, pričom využíva liposukčnú odsávaciu kanylu napojenú na prístroj, ktorí vytvára podtlak. Prístroj zároveň meria množstvo odsatého tuku, pretože lekár je obmedzení množstvom tuku, ktoré môže odobrať.

cena za vaserlipo

Aby sa zabezpečilo ľahšie odsávanie tuku a zmiernil pooperačný diskomfort,  je do pokožky aplikovaný tumescenčný roztok. Operácia je vykonávaná pomocou niekoľko milimetrových rezov na tele.

Liposukcia je zákrok, pri ktorom sa lokalizujú zásoby tuku, ktoré sa majú odstrániť a to za účelom formovania danej oblasti, alebo viacerých oblastí tela.

Je potrebné si uvedomiť, že liposukcia nie je náhradou diéty a fyzickej aktivity, ale na to, aby odstránila prebytočný tuk z oblastí ktoré nemožno zmeniť chudnutím pri diéte či fyzickej aktivite.

 

Mám záujem o konzultáciu
Online konzultácie sú bezplatné a nezáväzné

 

Cena Liposukcie

Zákroky plastickej chirurgie Cena (EUR)
Tumescenčná Liposukcia
Odstránenie nadbytočného tuku
od 900 €
Vaser Liposukcia
Ostránenie nadbytočného tuku
od 980 €
SlimLipo
Odstránenie nadbytočného tuku
od 1 090 €

 

 

Pre koho je liposukcia vhodná? 

Liposukcia je určená pre pacientov, u ktorých vznikli tukové ložiská geneticky, alebo boli nadobudnuté počas života. Ideálny prípad pre zákrok je pacient, ktorý je v podstate štíhly a chce odstrániť tukové vankúšiky iba v oblastiach, ktoré robia postavu disproporčnou. Najčastejšie sú Liposukciou ošetrované veľké boky, nohy, hrudník a pás. Zákrok vyhľadávajú prevažne ženy, u mužov je zákrok menej častý (cca 3%) z ošetrených pacientov.

Liposukcia je zákrok, ktorý pomáha vytvarovať telo spôsobom odstránenia nežiadúceho tuku zo špecifických oblastí, akými môžu byť: brucho, boky, zadok, stehná, kolená, paže, líca a krk.

 • pre tých, ktorým vznikli tukové vankúše geneticky
 • pre tých, ktorým vznikli tukové vankúše vekom

 

Oblasti liposukcie

oblasti liposukcie

 

Pre koho nie je liposukcia vhodná?

 • pre tých, ktorí trpia cukrovkou
 • liposukcia nieje vhodná pre ľudí,  ktorí majú vážnejšie srdcové ochorenia
 • pre tých, ktorí majú pľúcne ochorenia
 • pre tých, ktorí majú zlý krvný obeh

Čas procedúry

 • doba potrebná na vykonanie liposukcie sa môže značne líšiť. Závisí to od veľkosti plochy, množstva tuku, ktoré je potrebné odstrániť, od typu anestézie a použitého postupu.

 

Možné vedľajšie účinky pri liposukcii

 • modriny, opuchy, bolesť

 

Možné riziká spojené s liposukciou

 • infekcia, nepravidelnosti kožného reliéfu, kožné nekrózy, zmeny sfarbenia kože, serómy v podkoží, poruchy citlivosti poranených nervov, zjazvené tkanivo, popáleniny kože po ultrazvukovej liposukcii

 

Procedúra odstránenia tuku

Pri liposukcii sa modeluje hlavne brucho, zadok, stehná, horná partia paží, brada, líca a krk. Na začiatku procedúry sa ošetrovaná oblasť napustí tumescenčným roztokom, ktorý znecitlivie oblasť (obr. 2). 

Infografika pred liposukciou

Aby sa podkožný tuk odstránil, použije sa kovová kanyla, ktorá sa do tela dostane pomocou krátkych dlhých zárezov umiestnených do prirodzených záhybov kože vďaka čomu ich skoro nevidieť.

Pomocou hadice sa kanyla napojí na prístroj vytvárajúci podtlak a tak umožní odsatie tuku z danej oblasti.

 

Mám záujem o konzultáciu
Online konzultácie sú bezplatné a nezáväzné

 

Metódy liposukcie

 

Metóda SlimLipo

Pravá laserová liposukcia

Je to metóda pri ktorej chirurgický zákrok je vykonávaný pomocou lasera SlimLipo (orb. 3), pomocou ktorého sa odstráni nežiadúci tuk z ktorejkoľvek časti na tele v priebehu 2 – 3 hodín.

Princíp tejto metódy spočíva v tom, že laser sa absorbuje v tukových bunkách a tým ich roztopí, pričom zničí až 10 násobne viac tukových buniek.

Výhody tejto metódy sú: pokožka ostáva pevná a napnutá, pričom odsaté tukové tkanivo sa neobnoví, pri tejto metóde stačí použiť lokálne znecitlivenie a výsledok je viditeľný hneď po zákroku.

porovnanie metód liposukcie

Metóda Vaser Lipo

Ultrazvuková liposukcia

Vaser Lipo prináša novú technológiu, pomocou ktorej dokážete jednoducho a efektívne získať vysnívanú postavu.

Pri metóde Vaser Lipo plastický chirurg využíva ultrazvuk (obr. 4), pomocou ktorého dokáže rozrušiť tukové bunky a následne ich odsať. Pri zákroku sa kladie dôraz na elimináciu modrín, opuchov a poškodenie okolitých tkanív. 
Organizmus klienta, ktorý absolvuje Vaser Lipo sa dokáže omnoho rýchlejšie zotaviť, koža je pevnejšia, telo je vytvarované a štíhlejšie. 

Výhody Vaser Liposukcie: Výsledky sú viditeľné okamžite po zákroku, doba rekonvalescencie je krátka, bolestivosť je minimálna, patrí k najbezpečnejším a najšetrnejším metódam Liposukcie, nepoškodzuje okolité tkanivá, získaný tuk je možné ďalej využiť, pri metóde je možné ošetriť viac oblastí naraz.

 

Tumescenčná liposukcia

Zákrok je jednoduchý a rýchly. Chirurg pomocou niekoľko mililitrových tenkých kanýl odsáva tuk z problémových partií ako je brucho, zadok, nohy, stehná, chrbát, ruky, či podbradok.

Pomocou tumescenčného roztoku sa úplne rozpustí prebytočný podkožný tuk a lokálne sa znecitlivie problematická oblasť.

Tumescenčná liposukcia infografika

Metóda WAL

Water – jet assisted liposuction

Je to metóda liposukcie, pri ktorej sa použije vodný prúd tzv. “WAL” liposukcia (water – jet assisted liposuction).

Prístroj, ktorý sa na to používa je Body – Jet. Pri tejto metóde sa vstrekujú malé objemy anestetickej tekutiny pomocou tlakovej pumpy vo forme vodného lúča a to do časti, z ktorej sa má odsať tukové tkanivo. Používajú sa pri tom špeciálne tvarované jemné kanyly.

Výhody tejto metódy sú: lepší rozptyl tumescentného roztoku do operovanej oblasti, menšie krvné straty, krátky operačný čas, minimálne poškodenie mäkkých tkanív, možnosť použitia odsatého tukového tkaniva na iný plastický zákrok, napr. korekciu vrások.

 

Doba zotavenia po vykonaní liposukcie

Môže sa stať, že po operácii bude odtekať z kožných zárezov časť infiltračného roztoku a tkanivovej tekutiny. Na to, aby sa tomu predišlo sa môže použiť takzv. drén, čo je malá drenážna trubička, ktorá sa vloží na nejaký čas po operácii pod kožu, aby sa tekutina v tele nehromadila.

Zákazník môže taktiež dostať priliehavé kompresné prádlo, aby sa čo najviac zabránilo opuchu a taktiež, aby došlo čo najrýchlejšie k zlepšeniu stavu kože.

Počas prvých 24 hodín po Liposukcii si pacient prádlo nesmie vyzliecť. Potom sa prádlo môže vyzliekať na 1 – 2 hodiny denne po dobu niekoľkých týždňov.

Pacient by nemal očakávať, že sa bude cítiť skvelo hneď po operácii. Aj keď sa dnes používa tá najvyspelejšia technika a najnovšie metódy, ktoré pomáhajú čo najviac eliminovať pooperačné ťažkosti, pacienti musia počítať s nepríjemnou bolesťou, pálením, opuchom, krvácaním, či dočasným znecitlivením.

Je úplne bežné, že pacienti po dobu niekoľkých dní až týždňov po operácii cítia úzkosť alebo majú depresiu. To všetko prejde akonáhle pacient začne vyzerať lepšie.

 

Recenzie

Nie len profesionálny, ale aj ľudský prístup celého tímu. Príjemní ľudia s veľkým srdcom. Vytvoria atmosféru pokoja a pohodlia domova. Mate...
Prečítajte si recenziu
Zákrok som podstúpila na základe referencií z internetu lebo som sa nevedela rozhodnúť. Príjemné prostredie a ľudia, ktorí tam pracujú ma...
Prečítajte si recenziu
Chcem vyjadriť pochvalu Hebe, nakoľko som aj po roku spokojná s výsledkom práce šikovných a veľmi milých lekárov, ktorí svoju prácu robia s...
Prečítajte si recenziu
MÁM ZÁUJEM O LIPOSUKCIU Online konzultácie sú bezplatné a nezáväzné

Zákrok je zameraný na odstránenie zásob tuku problémových oblastí na tele. Hlavným cieľom Liposukcie je formovanie a zlepšenie kontúr tela, pomocou použitia kovových kanýl. Kanyla je pomocou hadice napojená na prístroj vytvarajúci podtlak, ktorý následne umožňuje odsatie tukového tkaniva z problémových oblastí.

Kanylu chirurg dostáva do tela pomocou krátkych malých zárezov, ktoré sú väčšinou umiestnené v prirodzených záhyboch kože. Rezy chirurg vykoáva tak, aby boli po zahojení rán takmer neviditeľé.

Liposukcia dokáže pomôcť najmä pri modelácii oblastí ako: 

 • Brucho
 • Boky 
 • Zadok
 • Stehná
 • Kolená
 • Paže
 • Brada
 • Líca
 • Krk

Liposukcia je vhodná vtedy, ak máte tukové ložiská, ktoré sa Vám nedarí odstrániť cvičením, alebo diétou. Liposukcia však nedokáže pomôcť pri silnej nadváhe a obezite.

Po absolvovaní Liposukcie je možné pozorovať viditeľné výsledky už po týždni. Keď úplne zmiznú opuchy je vidieť výraznejšie zlepšenie cca po 4 - 6 týždňoch. Ak má klient reálne očakávania od zákroku, tak ho výsledky určite potešia. 

Ak klient po zákroku dodržiava zdravý jedálniček a venuje sa pravidelným športovým aktivitám sú výsledky po Liposukcii trvalé.

Liposukcia neslúži na rýchle a zázračné schudnutie, ale na modeláciu postavy klienta a jej problémových oblastí. U žien pomáha odstrániť tukové vankúšiky na bruchu, stehnách, brade a pleciach. U mužov je Liposukcia efektívna najmä pri zbavovaní sa pivného brucha, alebo tuku na bokoch.

Po absolvovaní Liposukcie samozrejme klienti nevyzerajú hneď dokonale. Ako bolo spomenuté v otázke vyššie výsledok je viditeľný už v prvý týždeň po zákroku, ale konečný výsledok zákroku je viditeľný po 2 - 3 mesiacoch. Počas tejto doby budete chodiť na pravidelné kontroly v prípade komplikácii, alebo potrebnej úpravy.

Často sa so zákrokom Liposukcia spája mnoho nepravdivých informácii o jej nebezpečenstve. Riziko hrozí v prípadoch ak:

 • Bol nastavený zlý anesteziologický postup.
 • Ak chirurg použije príliš hrubú kanylu, alebo odstráni nadmerné množstvo tuku, kedy hrozí riziko tukovej embólie. 

Spomenutým rizikám sa dá vyhnúť správnym výberom plastického chirurga a dôkladnou osobnou konzultáciou. Dôležité je nezatajovať žiadne informácie o svojom zdravotnom stave a dbať na dôkladné predoperačné vyšetrenia.

Množstvo odsatého tuku, záleží od konkrétnej oblasti, ktorá je ošetrovaná a koľko tuku sa v danej oblasti nachádza. Buďte si istí, že plastický chirurg odstráni toľko tuku, koľko bude v danej oblasti možné, tak aby sa dosiahol čo najlepší estetický výsledok.

Špecialisti na Liposukciu

Liposukcia pomáha vytvarovať telo spôsobom odstránenia nežiadúceho tuku zo špecifických oblastí. Nezáväzná konzultácia s odborníkom na Liposukciu.

MUDr. Juraj Gajdoš, MBA

Doktor Gajdoš sa intenzívne venuje širokému spektru plasticko-rekonštrukčných zákrokov na tvári a tele....
View MUDr Gajdoš's profile »

MUDr. Darina Oravcová, PhD.

Doktorka Oravcová je skúsená slovenská lekárka s atestáciou v odbore plastická chirurgia. Absolvovala...
View MUDr Oravcová's profile »

MUDr. István Szemerey

Odborník s vysokou úrovňou odborných znalostí a zručností v oblasti plastickej chirurgie s dlhoročnou...
View MUDr Szemerey's profile »

MUDr. Gabriel Šlárko

MUDr. Gabriela Šlárka môžete poznať aj z televízneho projektu O 10 rokov mladší, kde pomáhal ľuďom skrášliť...
View MUDr Šlárko's profile »

MUDr. Jarmila Hudáková

MUDr. Jarmila Hudáková patrí medzi najvyhľadávanejších odborníkov v oblasti plastickej chirurgie, najmä pre...
View MUDr Hudaková's profile »

MUDr. Peter Mertan

Skúsený a uznávaný odborník v odbore plastická chirurgia, s dlhoročnou praxou nielen v Českých...
View MUDr Mertan's profile »

MUDr. Martin Šimkanin

MUDr. Martin Šimkanin je medzinárodne uznávaný plastický chirurg s viac ako dvadsaťročnou praxou. S...
View MUDr Šimkanin's profile »

MUDr. Petra Lichvárová

MUDr. Petra Lichvárová, renomovaná odborníčka v oblasti plastickej chirurgie, absolvovala medicínske...
View MUDr Lichvarová's profile »

MUDr. Ján Bumbera

MUDr. Ján Bumbera je skúsený plastický chirurg s bohatou odbornou kariérou na privátnych chirurgických...
View MUDr Bumbera's profile »

MUDr. Petra Eliášová Dutková

MUDr. Petra Eliášová Dutková je plastická chirurgička s dôrazom na esteticko-rekonštrukčné operácie...
View MUDr Eliášová Dutková's profile »
MÁM ZÁUJEM O LIPOSUKCIU Online konzultácie sú bezplatné a nezáväzné

Bezplatná konzultácia

Online konzultácia z pohodlia domova

Sme Vám k dispozícii aj prostredníctvom online konzultácii z pohodlia Vášho domova. Stačí ak nám zašlete fotografie oblastí, ktoré si chcete nechať ošetriť a naši plastickí chirurgovia ich online posúdia.

 

MÁM ZÁUJEM O ONLINE KONZULTÁCIU
Online konzultácie sú bezplatné a nezáväzné

 

 

Prečo si vybrať nás?

Hebe centrum Vám ponúka služby, renomovaných plastických chirurgov a bezplatnú online konzultáciu z pohodlia domova.

cenovo-dostupne.jpg

CENOVO DOSTUPNÉ

Atraktívne ceny plastickej chirurgie

skuseny-personal.jpg

SKÚSENÍ PERSONÁL

Vysoko kvalifikovaný a licencovaný

bez-poplatkov.jpg

BEZ SKRYTÝCH POPLATKOV

Žiadne poplatky navyše

konzultacie-zdarma.jpg

KONZULTÁCIE ZDARMA

Bezplatné online konzultácie

vizualizacia-zakroku.jpg

VIZUALIZÁCIA ZÁKROKU

Bezplatná vizualizácia zákroku

sterilita-a-bezpecnost.jpg

STERILITA A BEZPEČNOSŤ

Bezpečné a čisté prostredie

Využite konzultáciu zdarma


Online konzultácie sú zadarmo a sú nezáväzné. Najskôr Vám do 24 hodín zašleme email s detailami o procedúre, o ktorú máte záujem spolu s linkou na Medicínsky dotazník. Alebo ak máte záujem o posudok lekára vyplňte Zdravotný dotazník spolu s fotkami.