Plastická operácia nosa

Rhinoplastika je zameraná na zmenšenie, alebo resp. zväčšenie nosa, odstránenie poúrazových deformácii, formovanie špičky nosa a nozdier. Chirurg zasahuje do kostnej, alebo mäkkej časti nosa, záleží to od typu nosa a požiadaviek klienta.

operacia-nosa.jpg
MÁM ZÁUJEM O PLASTIKU NOSA Online konzultácie sú bezplatné a nezáväzné
Cena od 1 050 žiadné skryté poplatky
Hlavné dôvody pre procedúru
 • Konzultácia z pohodlia domova
 • Špičkové vybavenie
 • Atraktívne ceny
 • Špecializovaný tím lekárov
 • Bezplatné konzultácie
Termín zákroku
Čas zákroku:
2 - 2,5 hod.
Anestéza:
lokálna / celková
Doba zotavenia:
2 - 3 týždne
Pobyt na klinike:
nie je potrebný
Návrat do práce:
2 týždne

Rhinoplastika je považovaná za jednu z najnáročnejších operácii v oblasti plastickej chirurgie.

 

Rhinoplastika - Plastická operácia nosa 

Dôležitou črtou našej tváre, ktorá podčiarkuje jej celkovú symetriu je práve nos. Jeho tvar závisí najmä na genetickej predispozícii, ale často sa tvar nosa mení kvôli úrazom, alebo rôznym anomáliám. Nerovný tvar nosa následne narúša celkový vizuál tváre klienta, priťahuje pozornosť okolia a v konečnom dôsledku znižuje sebavedomie.

Rhinoplastika je považovaná za jednu z najnáročnejších operácii v oblasti plastickej chirurgie. Aj napriek náročnosti zákroku, ide o často vyhľadávaný zákrok, ktorý klientovi vráti pocit spokojnosti so sebou samým.

Súčasťou plastickej operácie nosa môže byť aj Septoplastika ( ide o korekciu vybočenej nosovej priehradky), ktorá vyrieši klientove problémy s dýchaním. 

Plastika nosa má v súčasnosti vynikajúce výsledky a klientom vie výrazne zlepšiť kvalitu života. Naši špecialisti detailne posúdia asymetrie nosa a navrhnú najlepšie možné riešenie a postupy, ktorými docielia požadované výsledky klienta. 

 

Mám záujem o konzultáciu
Online konzultácie sú bezplatné a nezáväzné

 

Cena plastickej operácie nosa 

Zákroky plastickej chirurgie Cena (EUR)
Plastická úprava špičky nosa
 
od 1 050 €
Plastická úprava celého nosa
 
od 1 750 €
Septorhinoplastika
 
od 2 000 €

 

 

Pre koho je Rhinoplastika vhodná:

 • Zákrok je možné absolvovať, už aj v mladom veku u dievčat 16-17 rokov u chlapcov neskôr (podmienkou je, ukončenie rastu tváre, ktoré zhodnotí plastický chirurg). 
 • Pre klienta, ktorý ma výraznú asymetriu nosa.
 • Pre klienta, ktorý má vybočenú nosovú prepážku, čo spôsobuje výrazné problémy pri dýchaní. 
 • Pre klienta, ktorý má rôzne deformácie nosa, následkom úrazu. 
 • Pre klienta, ktorý je v dobrej fyzickej a psychickej kondícii. 

 

Najčastejšie používané metódy plastickej operácie nosa:  

 • Korekcia mäkkých častí nosa 
 • Korekcia kostných (tvrdých) častí nosa 
 • Korekcia špičky nosa 
 • Korekcia hrboľa na nose
 • Septoplastika 

 

Korekcia mäkkých častí nosa - Zásahom do mäkkých častí nosa rozumieme rez vykonávaný pod, alebo medzi chrupavkou a kosťou na nose. 

Korekcia kostnej časti nosa - Rezom chirurg zasahuje do kostných, alebo tvrdých častí nosa. Chirurg rozhoduje či je možná kombinácia plastickej operácie nosa s iným zákrokom, ale v oblasti tváre sa veľmi neodporúča kombinácia viacerých zákrokov naraz.

Korekcia špičky nosa - Je považovaná za najnáročnejší druh plastickej operácie nosa, kde chirurg odstraňuje časť chrupaviek nosa.

Korekcia hrboľa na nose - Chirurg sa snaží dostať cez krídlovú chrupavku k chrbtu nosa, kde následne pomocou dlátka odsekne hrboľ na nose. Získané tkanivo sa môže použiť k modelácii požadovaného tvaru nosa. Vložené tkanivo chirurg upevní pomocou špeciálneho lepidla, alebo stehov (upevnenie je individuálne, záleží od pracovných postupov plastického chirurga). Ak sú asymetrie na nose menšie chirurg ich iba zbrúsi, nie je nutné odsekávať z tkaniva. 

Septoplastika - Korekcia vybočenej nosovej prepážky môže byť vykonaná prostredníctvom viacerých metód. Najviac používaná je technika nalomenia určitej časti nosnej prepážky a jej následná fixácia. Najjednoduchšou metódou Septoplastiky je vytvorenie malých zárezov, pomocou ktorých chirurg vytvaruje nosovú prepážku. Najmenej využívanou a zložitou metódou je tvarovanie nosovej prepážky mimo ľudského nosa. Prepážka je následne implantovaná späť do nosa. 

 

Dôležité informácie pred absolvovaním zákroku: 

 • Medzi najdôležitejšie odporúčania pred absolvovaním zákroku patrí obmedzenie fajčenia, aspoň po dobu 1-2 mesiacov ( čas pred a po zákroku). Musíte obmedziť lieky, ktoré môžu zvyšovať riziko krvácania (napr. Aspirín). 
 • Svojho lekára musíte podrobne informovať o akýchkoľvek ochoreniach, ktoré ste prekonali. Najmä ak ide o ochorenia dýchacieho ústrojenstva, úraz v oblasti nosa (aj ten najmenší úraz, aj keď sa vám stal dávno v minulosti), alebo ak ste už absolvovali korekciu v oblasti nosa. 
 • Pred samotným zákrokom je dôležité dôkladné vyšetrenie nosa a všetky predoperačné vyšetrenia spojené s celkovou anestéziou. Skúsený plastický chirurg musí na základe všetkých vyšetrení odborne posúdiť, ktorá metóda bude najlepšia, aby sa čo najviac vyhovelo klientovým požiadavkám. Lekár zároveň klientovi poskytuje všetky potrebné informácie, aby si klient vedel naplánovať dostatok času na proces rekonvalescencie. 

 

Priebeh plastickej operácie nosa 

Zákrok chirurg vykonáva v celkovej anestéze, aby mal klient čo najväčšie pohodlie a komfort. Ak však ide o menej závažnú operáciu nosa, môže byť vykonaná aj v lokálnej anestéze, to už záleží na odporúčaniach lekára a stave pacienta. Plastická operácia nosa trvá cca 2 až 2,5 hodiny, dĺžka zákroku záleží od rozsiahlosti zákroku. 

Plastický chirurg prostredníctvom správne zvolených metód klientovi modeluje nos, odstráni hrbole, prispôsobí špičku nosa, aby sa dosiahol požadovaný estetický výsledok. Lekár odstraňuje chyby nosovej prepážky, čím sa upravia dýchacie ťažkosti klienta. Podľa požiadaviek klienta je zákrok vykonaný buď zvnútra nosa, alebo pomocou otvoreného spôsobu, pri ktorom zostáva malá jazvička. 

Keďže ide o komplikovaný chirurgický zákrok vykonaný v celkovej anestéze, je po absolvovaní zákroku odporúčaná hospitalizácia aspoň po dobu 24 hodín. 

 

Proces a doba rekonvalescencie po zákroku Rhinoplastika 

Po zákroku je potrebné aspoň 2 týždne nosiť dlahu, ktorú obdržíte od svojho plastického chirurga. Podľa hojenia rán sa s lekárom dohodnete, ako dlho bude potrebné dlahu nosiť. Tamponáda sa odstraňuje cca po 4 dňoch. Ak neboli použité vstrebateľné stehy, výber stehov chirurg plánuje cca po 7 až 10 dňoch.

Modriny, opuchy a rôzne vedľajšie účinky po zákroku, by mali odznieť po cca 7 dňoch od absolvovania zákroku. Ak komplikácie pretrvávajú dlhšiu dobu, ihneď kontaktujte svojho lekára. 

Dobu rekonvalescencie môžeme urýchliť pomocou masáži, ktoré vám lekár predvedie pri vašej kontrole. Návrat do normálneho života a do práce je možný po 2 týždňoch od absolvovania plastickej operácie nosa. 

 

Mám záujem o konzultáciu
Online konzultácie sú bezplatné a nezáväzné

 

Odporúčania, ktoré by ste mali dodržiavať po zákroku:

 • Aspoň po dobu jedného týždňa nemôžete fúkať nos, pretože môžete narušiť stehy. 
 • Vyhýbať sa fajčeniu a alkoholu, ktoré predlžujú dobu hojenia. 
 • Vyhýbať sa kontaktným športom aspoň po dobu jedného mesiaca, pretože by ste sa mohli zraniť a narušiť proces hojenia rán. 
 • Vyhýbať sa dlhému pobytu na slnku a návšteve solária aspoň po dobu cca 8 týždňov. 
 • Odporúča sa používať krémy s vysokým ochranným faktorom. 
 • Odporúča sa vybaviť si v práci dostatočné voľno na predoperačné vyšetrenia a na dobu rekonvalescencie cca 2 týždne. 
 • Po zahojení rán sa odporúča denne vykonávať masáže, ktoré urýchlia celkový proces hojenia. 

 

Možné komplikácie a vedľajšie účinky po zákroku: 

 • Opuchy a modriny, ktoré sa môžu vyskytovať v oblasti nosa a okolo očí. 
 • Krvácanie z nosa.
 • Neustály pocit upchatého nosa, ktorý nastáva následkom opuchu. 
 • Vznik hematómu. 
 • Infekcia. 
 • Asymetrie nosa, čiže neuspokojivý výsledok pre klienta. 

 

Keďže zákrok by mali absolvovať len klienti v dobrom zdravotnom stave, sa riziká zákroku úplne minimalizujú. Aby sa predišlo rôznym komplikáciám je nesmierne dôležité zodpovedné nosenie fixácie a dodržiavanie pooperačných rád a odporúčaní od svojho lekára. V prípade akýchkoľvek komplikácii je nutné kontaktovať kliniku, alebo priamo svojho plastického chirurga. 

 

Výsledky plastickej operácie nosa 

Výsledok zákroku po Rhinoplastike je trvalý. No úplný výsledok zákroku môžeme vidieť a posúdiť až po takmer 6 mesiacoch od absolvovania zákroku. Po zákroku by mal mať klient nos symetrický a primeraný k ostatným črtám na svojej tvári. 

Je potrebné si uvedomiť, že plastická operácia nosa je výrazná zmena na našej tvári a zmení váš celkový vzhľad. Ak chirurg zákrok vykoná správne, mal by docieliť, že tvár pôsobí jemnejšie, mladšie, oči a pery pôsobia opticky väčšie. 

 

MÁM ZÁUJEM O PLASTIKU NOSA Online konzultácie sú bezplatné a nezáväzné

Plastická operácia nosa, alebo z gréckeho slova Rhinos - Rhinoplastika- je plastická operácia, ktorá je zameraná na úpravu veľkosti a tvaru nosa. Pri Rhinoplastike sa často vykonáva kompletné zmenšenie nosa, alebo iba jeho častí (napr. Špička nosa). Zákrok rieši aj zúženie nosa, alebo vybočenie nosovej prepážky. Plastická operácia nosa trvá v priemere od 1 - 3 hodín.

Rozhodnutie pre plastickú operáciu nosa môže byť rôzne, no najčastejšie sa klienti rozhodnú pre plastiku nosa kvôli:

 • Tvárovým odchylkám, ktoré môžu byť vrodené, alebo následkom úrazu.
 • Krivému, hrboľatému nosu
 • Problémom s dýchaním
 • Veľkosti nosa
 • Šírke nosa
 • Vybočenej nosovej priehradke

Za najvhodnejšieho kandidáta na Rhinoplastiku sa považujú klienti, ktorí operáciou nosa sledujú zlepšenie svojho výzoru. Ak je klient fyzicky, psychicky v poriadku a má reálne očakávania od zákroku, stáva sa automaticky vhodným kandidátom na plastickú operáciu nosa.

Cena za zákrok Rhinoplastika záleží od typu a rozsiahlosti zákroku. Ceny sa pohybujú od 800 € (cena stanovená za plastickú úpravu špičky nosa).

Po Rhinoplastike sa neodporúča namáhavá fyzická aktivita, najmä športy, pri ktorých je vysoké riziko poranenia nosa.

Nos sa po operácii ešte nejakú dobu formuje, preto je dobré vynechať loptové hry, box a podobné športové aktivity, pokiaľ nie je nos úplne sformovaný.

Počas leta by sa mal klient vyhýbať aspoň 3 mesiace opaľovaniu, pretože sa na nose môže vytvoriť nadmerná pigmentácia. Naopak v zimnom období je nos náchylný na omrznutie.

Pri zákroku Rhinoplastika nie sú časté komplikácie a riziká, no medzi tie menej závažné patria: 

 • Zmena farby nosa
 • Popraskanie cievok
 • Pomalé hojenie rán
 • Keloidné jazvy
 • Bolesť hlavy
 • Infekcia 
 • Znecitlivenie okolia nosa 
 • Problémy s dýchaním

Po operácii nosa sú jazvy minimálne a takmer neviditeľné. Buď ich má klient vnútri nosa alebo pri otvorenej metóde pod nosom. Komplikácie nastávajú iba vtedy, ak sa klientovi začnú tvoriť keloidné jazvy. Keloidná jazva je vlastne viditeľne zjazvené tkanivo, jazva je tuhá a ako keby nerozmasírovateľná.

Samotná operácia a pooperačné zotavovanie je bezbolestné. Nepohodlie môže spôsobovať tamponáda a fixačný obväz, ktoré chirurg vyberie až po 3 až 5 dňoch. Doba rekonvalescencie trvá približne 2 týždne, po tomto čase zmiznú aj modriny, opuch a pod.

Vo všeobecnosti sa Rhinoplastika vykonáva u dospelých žien a mužov, u ktorých už skončil vývoj nosa. U mladých dievčat k ukončeniu rastu skeletu dochádza v cca 16. roku života a u chlapcov po 17. roku života. Najvhodnejší vek na absolvovanie plastickej operácie nosa je rozmedzie medzi 18 až 40 rokom života. Nad 40 rokov musí plastický chirurg pristupovať k zákroku opatrnejšie.

Uzatvorená metóda:

Uzatvorená metóda sa vykonáva pomocou vnútorných rezov, cez nosné dierky, preto sú po zákroku jazvy neviditeľné. Ide o šetrnejšiu metódu, pri ktorej ostáva krvný obeh normálny a rekonvalescencia je výrazne kratšia ako pri otvorenej metóde.

Otvorená metóda:

Rez vedie plastický chirurg naprieč cez nosovú prepážku, pričom vytvára písmeno W. Jazva je viditeľná, ale je úplne minimálna. Pri tejto metóde dokáže plastický chirurg dosiahnuť lepšiu symetriu nosa a má lepší prístup ku špičke nosa, čím ju môže lepšie redukovať.. Doba rekonvalescencie je však dlhšia.

Dôvodom môže byť: 

 • Ak plastickú operáciu nosa požaduje klient mladší ako 18 rokov (pretože vývoj nosa ešte nie je ukončený).
 • Ak je klient diabetik
 • Ak klienta trápia nasledovné ťažkosti: herpes, srdcové ochorenia, poruchy krvi, obličiek, pečene, tuberkulóza, infekčné ochorenia, psychické problémy a pod.

 

Áno, je pravda, že plastická operácia nosa dokáže vyriešiť aj problémy s dýchaním, ale iba do istej miery.

Po plastická operácii nosa sa vyžaduje minimálne týždenný kľudový režim. Po uplynutí týždňa sa klient môže vrátiť do menej namáhavej práce (napr. Do kancelárie), ale na nose bude mať stále dlažku. Väčšiu fyzickú záťaž a športové aktivity je možné vykonávať až 3 týždne po operácii.

Špecialisti na plastickú operáciu nosa

Naši špecialisti na rhinoplastiku detailne posúdia asymetrie nosa a navrhnú najlepšie možné riešenie a postupy. Dohodnite si bezplatnú konzultáciu.

MUDr. Jarmila Hudáková

MUDr. Jarmila Hudáková patrí medzi najvyhľadávanejších odborníkov v oblasti plastickej chirurgie, najmä pre...
View MUDr Hudaková's profile »

MUDr. Peter Mertan

Skúsený a uznávaný odborník v odbore plastická chirurgia, s dlhoročnou praxou nielen v Českých...
View MUDr Mertan's profile »

MUDr. Ján Siváček

MUDr. Ján Siváček sa okrem bežných ORL zákrokov venuje aj procedúram plastickej chirurgie, čím rozširuje...
View MUDr Siváček's profile »
MÁM ZÁUJEM O PLASTIKU NOSA Online konzultácie sú bezplatné a nezáväzné

Cenník zákrokov

Facelift od € 1 350
Abdominoplastika od € 1 350
Lifting pŕs   od € 1 550
Korekcia viečok od € 650
Lifting krku   od € 700
Lifting čela od € 750
Operácia nosa od € 1 050
Zväčšenie pŕs od € 1 400
Redukcia pŕs od € 1 800

 

Bez skrytých poplatkov!
Celý cenník »

Bezplatná konzultácia

Online konzultácia z pohodlia domova

Sme Vám k dispozícii aj prostredníctvom online konzultácii z pohodlia Vášho domova. Stačí ak nám zašlete fotografie oblastí, ktoré si chcete nechať ošetriť a naši plastickí chirurgovia ich online posúdia.

 

MÁM ZÁUJEM O ONLINE KONZULTÁCIU
Online konzultácie sú bezplatné a nezáväzné

 

 

Prečo si vybrať nás?

Hebe centrum Vám ponúka služby, renomovaných plastických chirurgov a bezplatnú online konzultáciu z pohodlia domova.

cenovo-dostupne.jpg

CENOVO DOSTUPNÉ

Atraktívne ceny plastickej chirurgie

skuseny-personal.jpg

SKÚSENÍ PERSONÁL

Vysoko kvalifikovaný a licencovaný

bez-poplatkov.jpg

BEZ SKRYTÝCH POPLATKOV

Žiadne poplatky navyše

konzultacie-zdarma.jpg

KONZULTÁCIE ZDARMA

Bezplatné online konzultácie

vizualizacia-zakroku.jpg

VIZUALIZÁCIA ZÁKROKU

Bezplatná vizualizácia zákroku

sterilita-a-bezpecnost.jpg

STERILITA A BEZPEČNOSŤ

Bezpečné a čisté prostredie

Využite konzultáciu zdarma


Online konzultácie sú zadarmo a sú nezáväzné. Najskôr Vám do 24 hodín zašleme email s detailami o procedúre, o ktorú máte záujem spolu s linkou na Medicínsky dotazník. Alebo ak máte záujem o posudok lekára vyplňte Zdravotný dotazník spolu s fotkami.