Postupne si rozoberieme základné otázky, na ktoré by ste mali vedieť odpoveď pred tým než sa rozhodnete pre odstránenie tukového tkaniva zo svojho tela.
- Aké formy tuku rozlišujeme?
- Aký je rozdiel medzi viscerálnym a podkožným tukom?
- Ako sa efektívne zbaviť podkožného a viscerálneho tuku?
- Akým spôsobom môžeme zlepšiť svoje zdravie a predísť vzniku tuku?
Aké formy tukov rozlišujeme?
V oblasti plastickej chirurgie rozlišujeme 2 základné formy tukov:
Podkožný tuk
Podkožný tuk je charakterizovaný ako škodlivý typ tuku a človeku spôsobuje výrazné estetické problémy, pretože je viditeľný voľným okom. Nachádza sa medzi kožou a svalovou hmotou, najčastejšie ho nájdeme v oblasti bokov, brucha a stehien. Keď ľudia začínajú s cvičením zameriavajú sa práve na podkožný tuk, ktorý spôsobuje že koža vyzerá „rozkysnuto“. Zamerať sa najprv na podkožný tuk je správne, pretože ak chcete zlepšiť svoj výzor je potrebné zmenšiť podkožnú tukovú vrstvu.
Viscerálny tuk
Ide o formu brušného tuku, ktorý obaľuje vnútorné orgány a jeho odstránenie je ťažké dosiahnuť pomocou plastickej chirurgie. Je to veľmi nebezpečná forma tuku, pretože obsahuje toxíny a mastné kyseliny, ktoré sa následne dostávajú do krvi a negatívne vplývajú na naše zdravie. Toxíny, ktoré obsahuje viscerálny tuk sa nazývajú tzv. Cytokiny, ktoré spôsobujú zvýšené riziko vzniku cukrovky, kardioviskulárne ochorenia, alebo chronické zápaly.
Viscerálny tuk sa dá jednoducho postupne znižovať dodržiavaním zdravej stravy a cvičením. Pozitívne však je, že viscerálneho tuku sa dokážete zbaviť omnoho jednoduhšie, ako podkožného tuku.
Aký je rozdiel medzi podkožným a viscerálnym tukom?
Postupné zväčšovanie brucha je výsledkom nárastu množstva podkožného a viscerálneho tuku naraz. Problém nastáva najmä u mužov po 30. roku života, kedy mužom začína rásť brucho a ostatné časti tela ostávajú nezmenené.
Na základný rozdiel medzi viscerálnym a podkožným tukom poukazuje výskum, ktorým vedci potvrdili, že podkožný tuk nie je pre zdravie človeka taký nebezpečný ako viscerálny tuk.
Viscerálny tuk je nebezpečnejší ako podkožný tuk…
Viscerálny tuk je nebezpečnejší, pretože môže spôsobiť závažné zdravotné problémy. Nebezpečenstvo spočíva najmä v tom, že tento typ tuku nie je vidieť a ľudia nemajú ani tušenie, že ho majú nadbytok. Dokonca úplne štíhli ľudia môžu trpieť nadbytkom viscerálneho tuku, ktorého hodnota je nezávislá na množstve podkožného tuku.
Ako sa efektívne zbaviť podkožného a viscerálneho tuku?
Na Hebe Centrum nájdete širokú ponuku zákrokov, ako sa zbaviť rôznych foriem tuku, pomocou najmodernejších metód v oblasti plastickej chirurgie.
Najefektívnejšie metódy Liposukcie pomocou, ktorých sa jednoducho zbavíte podkožného tuku:
Vaser Lipo
Vaser Lipo je ultrazvuková liposukcia, ktorá je zameraná na odsatie tuku z požadovaných oblastí na vašom tele, pričom sa kladie dôraz na minimálne pooperačné modriny, opuchy a traumatizáciu tkaniva.
SlimLipo
SlimLipo prináša efektívny a šetrný spôsob, ako sa zbaviť podkožného tuku a zároveň zabezpečí napnutie pokožky. Metóda zaručuje viditeľné výsledky hneď po zákroku a eliminuje výskyt nežiadúcich účinkov a komplikácii. Často je SlimLipo vykonávaná spoločne s tumescenčnou liposukciou.
Vibračná liposukcia
Vibračná liposukcia PAL je inovatívna metóda odstraňovania tukového tkaniva. Prístroj využíva jemné vibrácie kanyly, ktoré jej umožňujú ľahko prenikať do tukovej vrstvy. Táto technika je menej invazívna ako tradičná liposukcia, vďaka čomu spôsobuje menej opuchov a modrín. Vibračná liposukcia sa uplatňuje v bežnej aj plastickej chirurgii. Počas zákroku sa tukové tkanivo naruší vibráciami, následne sa odsaje a rana sa ošetrí sterilnou náplasťou po zašití.
Vibrácie vytvárané prístrojom PAL pomáhajú narušiť tukové bunky bez poškodenia okolitých tkanív, čo uľahčuje ich odstránenie. Ak sa zákrok vykonáva pod lokálnou anestéziou a prebieha bez komplikácií, pacient môže opustiť kliniku už v ten istý deň.
Akým spôsobom môžeme zlepšiť svoje zdravie a predísť vzniku tuku?
Máme pre vás pár tipov, ako sa zbaviť, alebo predchádzať vzniku viscerálneho tuku:
- Upravte si pomer makroživín v strave (optimálne množstvo bielkovín, tukov, sacharidov a pod.).
- Odstráňte zo svojho jedálnička jednoduchý cukor (rafinovaný cukor, biele pečivo, sladkosti a pod.).
- Zvýšte podiel zeleniny v strave (brokolica, karfiol, uhorka, paprika a pod.).
- Nezdravé tuky nahradte zdravými (oriešky, ryby, avokádo a pod.).
- Začnite sa venovať pravidelnej fyzickej aktivite (športu, cvičeniu, posilňovaniu a pod.).
- Skúste sa vyhýbať stresovým situáciám.
- Doprajte si kvalitný spánok.
MÁM ZÁUJEM O ONLINE KONZULTÁCIU
Online konzultácie sú bezplatné a nezáväzné