Kombinované zákroky

Kombinácia plastických operácii, už nie je ničím výnimočným, práve naopak je medzi klientmi veľmi vyhľadávaná. Kombinácia zákrokov je u klientov obľúbená, pretože má mnoho výhod o ktorých by mali byť klienti vopred informovaný.

kombinovane-zakroky.jpg

 

Rozhodli ste sa pre plastickú operáciu, no máte viac oblastí, ktoré by ste si chceli nechať upraviť? Súčasná plastická chirurgia, ktorá sa neustále modernizuje a prispôsobuje aktuálnym požiadavkám svojich klientov, vám dokáže pomôcť aj v prípade, ak chcete viacero zákrokov naraz.

Kombinácia plastických operácii, už nie je ničím výnimočným, práve naopak je medzi klientmi veľmi vyhľadávaná. Kombinácia zákrokov je u klientov obľúbená, pretože má mnoho výhod o ktorých by mali byť klienti vopred informovaný.

Ide najmä o ekonomické a zdravotné výhody, pretože klient vie výrazne ušetriť ak zákroky podstúpi naraz. Kombinovanie zákrokov je zároveň menej náročne pre organizmus človeka a nemusí podstupovať dobu rekonvalescencie viackrát.

 

Výhody kombinácie viacerých zákrokov

 • Šetrenie financií - na kombinácii zákrokov dokážete výrazne ušetriť, pretože nemusíte viac krát hradiť náklady na anestéziu, predoperačné vyšetrenia, konzultácie a pod.
 • Eliminácia rizík - ak podstúpite viacero zákrokov pri jednej návšteve kliniky, nemusíte podstupovať viackrát celkovú anestéziu, ktorá je pre organizmus veľkou záťažou. 
 • Rekonvalescencia - tak isto ako pri anestéze, aj doba rekonvalescencie môže byť pomerne náročné obdobie, preto je lepšie ak zotavovanie po operácii a pooperačné bolesti prežijete len raz. 
 • Lepšie výsledky - chirurg dokáže pri jednej operácii dosiahnuť lepšie výsledky, ako pri podstupovaní zákrokov samostatne. Je lepšie kombinovať zákroky a nezasahovať do už zahojenej oblasti znova.

 

Mám záujem o konzultáciu
Online konzultácie sú bezplatné a nezáväzné

 

Nevýhody kombinácie viacerých zákrokov

 • Bolesť - musíte sa pripraviť na skutočnosť, že ak podstúpite viacero zákrokov naraz, bude bolesť po zákroku intenzívnejšia. No bolesť budete tlmiť pomocou analgetík, ktoré vám plastický chirurg predpíše. 
 • Komplikácie pri operácii - čím viac zákrokov vám chirurg vykoná, tým sa zároveň zvyšuje riziko vzniku komplikácii. Samozrejme všetkým komplikáciám sa dá predísť dôkladnou predoperačnou starostlivosťou a informovaním chirurga o vašom zdravotnom stave.

 

Najčastejšie vykonávané kombinácie zákrokov

 

Kombinácia zákrokov Liposukcia a Abdominoplastika

Najlepší estetický výsledok a lepší tvar postavy je možné dosiahnuť práve kombináciou Liposukcie a Abdominoplastiky. Kombinácia zákrokov sa využíva, ak je potrebné vypnutie a stenčenie podkožia.

Liposukciou vieme riešiť problematiku hornej časti brucha a bokov. Abdominoplastika rieši prebytočnú kožu a zároveň pomocou nej vieme vyriešiť rozostúpené brušné svaly. 

Plastický chirurg pri osobnej konzultácii najlepšie určí, aká metóda liposukcie a abdominoplastiky bude potrebná. Ohľad musí brať najmä na nález na bruchu, zdravotný stav klienta a jeho požiadavky o konečnom výsledku zákroku.

lipoabdominoplastika-pre-a-po.jpg

Výsledok kombinácie Abdominoplastiky s Liposukciou pred a 3 mesiace po zákroku

Operoval MUDr. Juraj Gajdoš, MBA

 

Kombinácia zákrokov Mommy makeover

Obdobie tehotenstva, pôrod a dojčenie často zanechajú na tele ženy výrazne zmeny. Súčasná medicína má riešenie pre mamičky, ktoré chcú späť pevné prsia, boky a štíhly driek. Kombinácia zákrokov, ktorá rieši problémové oblasti po tehotenstve sa nazýva tzv. Mommy makeover.

Metóda spočíva v kombinácii zvolených zákrokov v rámci jedného termínu. Klientka bude hospitalizovaná, uvedená do anestézie a absolvuje dobu rekonvalescencie iba raz.

Najčastejšie sa kombinujú zákroky na korekciu prsníkov, brucha a intímnych partií, pretože tieto oblasti sú v období tehotenstva najviac namáhané.

mommy-makeover-pred-a-po-2.jpg

Mommy Makeover - Odstránenie previsu kože brucha s natiahnutím svalov a repozíciou pupka a Modelácia prsníkov kombinovaná s augmentáciou Pred a Po

Operoval MUDr. Juraj Gajdoš, MBA

 

Pre koho je kombinácia zákrokov mommy makeover vhodná?

 • Klientky, ktoré majú po tehotenstve strie, jazvy.
 • Klientky, ktoré majú po tehotenstve rôzne asymetrie a nerovnosti v oblasti prsníkov a brucha.
 • Klientky, ktoré po tehotenstve trápia ovisnuté prsia.
 • Klientky, ktoré trápi prebytočný tuk v oblasti brucha, bokov, stehien, či zadku.
 • Klientky, ktorým ovisla nadbytočná koža.

 

Zákroky, ktoré je možné kombinovať pri Mommy makeover:

Prsia

Boky, stehná

Brucho

 • Abdominoplastika (zameraná na odstránenie kože z brucha)
 • Miniabdominoplastika (zameraná na odstránenie kože z podbruška)
 • Liposukcia
 • Lipotransfer

Intímne partie

 • Labioplastika
 • Femilift

 

 

Kombinácia zákrokov Facelift a korekcia viečok

Na plastické operácie v oblasti tváre je každý klient citlivý, pretože tvár nedokážeme jednoducho skryť pod oblečenie. Zákrok v oblasti tváre je viditeľný a každý klient potrebuje istú dobu na zotavenie a hojenie rán, aby sa mohol vrátiť do normálneho života.

Práve to je dôvodom prečo podstúpiť kombináciu zákrokov Facelift a korekcia viečok. Dobu rekonvalescencie absolvujete len raz a zároveň dosiahnete dlhodobý výsledok a výraznejšie vypnutie kože.
Kombinácia týchto zákrokov prinesie naozaj výraznú zmenu vo výzore klienta a je vhodná pre starších klientov približne od 50 rokov, ktorých trápi viditeľný pokles tváre a viečok. Aj v tomto prípade je rozhodujúca osobná konzultácia s plastickým chirurgom, pri ktorej určí, aké zákroky a aká metóda bude pre vás najvhodnejšia, aby sa dosiahol požadovaný estetický výsledok.

 

Nevhodné kombinácie zákrokov plastickej chirurgie

Kombinácia zákrokov v oblasti plastickej chirurgie má taktiež svoje limity. Je síce pravda, že má viac výhod, ako nevýhod nie je nutné tlačiť plastického chirurga do nebezpečných kombinácii zákrokov.

Niektoré zákroky nie je možné kombinovať, pretože je nemožné, aby doba rekonvalescencie prebehla tak ako má. Vo všeobecnosti sa nemôžu kombinovať zákroky prednej a zadnej časti tela.

 

Príklad:

Pre lepšie pochopenie, nemôžete požadovať kombináciu zväčšenia prsníkov a vloženia implantátov do sedacej časti. 

Prečo? 

Pretože, nie je možné aby ste dodržiavali odporúčanú pooperačnú starostlivosť a všetky pokyny, ktoré obdržíte od svojho plastického chirurga. Ak by ste absolvovali augmentáciu prsníkov a vloženie implantátov do sedacej časti, nemohli by ste sedieť, ležať, v podstate ani spať. 

Každá oblasť na našom tele si vyžaduje špecifické požiadavky, aby sa dokonale zotavila. Ak vám plastický chirurg zamietne kombináciu zákrokov, určite má nato relevantný dôvod a vy by ste to mali akceptovať. 

 

MÁM ZÁUJEM O ONLINE KONZULTÁCIU
Online konzultácie sú bezplatné a nezáväzné

 

Ďalšie novinky

Hebe centrum

Rozhovor s MUDr. Jurajom Gajdošom, MBA o Deep Plane Facelifte

MUDr. Juraj Gajdoš, MBA, ako jeden z mála chirurgov na Slovensku, vykonáva najnovšiu metódu Faceliftu - Deep Plane Facelift. Pána doktora sme sa opýtali na prínosy tejto metódy...
Kozmetická chirurgia
Hebe centrum

Plastická operácia na splátky

Zákroky plastickej chirurgie je možné štandardne financovať cez splátkový program. Dozviete sa ako financovať plastickú operáciu na splátky
Kozmetická chirurgia
Hebe centrum

Deep Plane Facelift

Účinnú metódu SMAS Facelift aktuálne predbieha ešte efektívnejšia novinka na trhu, známa pod názvom Deep Plane Facelift. Pre jej prirodzené a dlhodobé výsledky, ktoré trvajú aj...
Kozmetická chirurgia

 

Prečo si vybrať nás?

Hebe centrum Vám ponúka služby, renomovaných plastických chirurgov a bezplatnú online konzultáciu z pohodlia domova.

cenovo-dostupne.jpg

CENOVO DOSTUPNÉ

Atraktívne ceny plastickej chirurgie

skuseny-personal.jpg

SKÚSENÍ PERSONÁL

Vysoko kvalifikovaný a licencovaný

bez-poplatkov.jpg

BEZ SKRYTÝCH POPLATKOV

Žiadne poplatky navyše

konzultacie-zdarma.jpg

KONZULTÁCIE ZDARMA

Bezplatné online konzultácie

vizualizacia-zakroku.jpg

VIZUALIZÁCIA ZÁKROKU

Bezplatná vizualizácia zákroku

sterilita-a-bezpecnost.jpg

STERILITA A BEZPEČNOSŤ

Bezpečné a čisté prostredie

Využite konzultáciu zdarma


Online konzultácie sú zadarmo a sú nezáväzné. Najskôr Vám do 24 hodín zašleme email s detailami o procedúre, o ktorú máte záujem spolu s linkou na Medicínsky dotazník. Alebo ak máte záujem o posudok lekára vyplňte Zdravotný dotazník spolu s fotkami.