Ako si správne vybrať plastického chirurga?

Obrovskou chybou pri výbere plastického chirurga je rozhodovanie sa na základe ceny zákrokov. Každý chce v dnešnej dobe ušetriť, ale v tomto prípade to nie je najrozumnejšie riešenie.

ako-si-vybrat-plastickeho-chirurga.jpg

 

Ako začať? 

Mnoho klientov, ktorí sa rozhodnú podstúpiť estetický zákrok sa bojí kontaktovať lekára, alebo kliniky plastickej chirurgie z rôznych dôvodov. Najčastejšie sa hanbia za skutočnosť, že potrebujú podstúpiť estetický zákrok alebo že sa o tom dozvie ich okolie.

No opak je pravdou a v súčasnosti sa klienti nemusia ničoho obávať, pretože kliniky plastickej chirurgie, ako aj samotní plastickí chirurgovia si potrpia na ochrane súkromia svojich klientov.

Ako si správne vybrať špecialistu v oblasti plastickej chirurgie?

Častou chybou pri rozhodovaní sa či chceme, alebo nechceme podstúpiť zákrok je informovanie nášho obvodného lekára. Keďže sa obvodný lekár venuje inej oblasti medicíny, môže sa stať, že pacienta navedie nesprávnym smerom.

Vďaka svojím limitovaným informáciám v oblasti plastickej chirurgie sa môže dokonca snažiť pacienta od zákroku odradiť. Preto je najrozumnejším riešením kontaktovať priamo odborníka, ktorý ma v oblasti plastickej chirurgie odborné znalosti a prax. 

Obozretní by ste mali byť aj pri vyhľadávaní informácií prostredníctvom internetu a médií, kde sa dočítate množstvo klamlivých a nepresných dezinformácií o plastickej chirurgii. Odbor plastickej chirurgie prešiel obrovským vývojom, vďaka čomu je v súčasnosti na veľmi vysokej úrovni.

 

Ako postupovať, aby bol váš výber plastického chirurga čo najlepší? 

V dnešnej dobe sa stretávame s mnohými podvodníkmi a inak to nie je ani v oblasti plastickej chirurgie.

Preto je základom overiť si kvalifikáciu chirurga, ktorí musí mať dostatočnú prax, skúsenosti a atestáciu z plastickej chirurgie. Ďalej je potrebné si zistiť všetky potrebné informácie o zákroku, ktorý chcete absolvovať.

Na mnohých klinikách sa stáva, že konzultácie vykonáva niekto iný ako plastický chirurg. Preto je dôležité aby ste na predoperačných konzultáciách vyžadovali prítomnosť plastického chirurga, ktorý vám zákrok bude vykonávať. 

 

Kde hľadať informácie o plastických chirurgoch?

Ak si chcete overiť dôveryhodnosť plastického chirurga, vyhľadajte si, či je členom Slovenskej lekárskej komory. Nie každý plastický chirurg je členom zdravotníckych organizácií, preto si ho môžete vyhľadať na portáloch zameraných na plastickú chirurgiu, kde si môžete prečítať recenzie na konkrétneho lekára. Recenzie sú pri výbere plastického chirurga najdôležitejším aspektom.

Vyhľadajte si ich na internete alebo napíšte bývalým pacientom plastického chirurga. Najlepšou možnosťou je vidieť výsledok práce plastického chirurga na vlastné oči. Ak narazíte na množstvo negatívnych referencií je na mieste byť obozretný. 

 

“ Pri výbere plastického chirurga sa nezabudnite držať pravidla dôveruj ale preveruj ”
Hebe centrum

 

Svoje predstavy by ste preto mali konzultovať s minimálne dvoma odborníkmi na plastickú chirurgiu. Chirurg, ktorý má za sebou dlhoročnú prax a skúsenosti, vám nebude sľubovať zázraky.

Vysvetlí vám aké sú vaše reálne možnosti, upozorní vás na všetky riziká spojené so zákrokom a navrhne čo najlepšie riešenie vášho problému. Ak to tak nie je a chirurg sa vás snaží za každú cenu presvedčiť na operáciu, mali by ste byť opatrný a obrátiť sa na iného plastického chirurga.

 

Ako neurobiť chybu pri výbere plastického chirurga?

Obrovskou chybou pri výbere plastického chirurga je rozhodovanie sa na základe ceny zákrokov. Každý chce v dnešnej dobe ušetriť, ale v tomto prípade to nie je najrozumnejšie riešenie.

Ak si necháte urobiť zásah do tela, je potrebné si uvedomiť, že sa to už nedá vziať späť. Preto je rozumné vyhýbať sa pochybným klinikám a plastickým chirurgom, ktorí ponúkajú až podozrivo nízke ceny za plastické operácie

Žiaden klient si nepraje, aby po absolvovaní estetického zákroku vyzeral ešte horšie, ako pred zákrokom. Preto je pri výbere zákroku najdôležitejším aspektom zveriť sa do tých správnych rúk. Šťastní a spokojní klienti sú výsledkom kvalitnej práce plastického chirurga. 

 

Mám záujem o konzultáciu
Online konzultácie sú bezplatné a nezáväzné

 

Ďalšie novinky

Hebe centrum

Rozhovor s MUDr. Jurajom Gajdošom, MBA o Deep Plane Facelifte

MUDr. Juraj Gajdoš, MBA, ako jeden z mála chirurgov na Slovensku, vykonáva najnovšiu metódu Faceliftu - Deep Plane Facelift. Pána doktora sme sa opýtali na prínosy tejto metódy...
Kozmetická chirurgia
Hebe centrum

Plastická operácia na splátky

Zákroky plastickej chirurgie je možné štandardne financovať cez splátkový program. Dozviete sa ako financovať plastickú operáciu na splátky
Kozmetická chirurgia
Hebe centrum

Deep Plane Facelift

Účinnú metódu SMAS Facelift aktuálne predbieha ešte efektívnejšia novinka na trhu, známa pod názvom Deep Plane Facelift. Pre jej prirodzené a dlhodobé výsledky, ktoré trvajú aj...
Kozmetická chirurgia

 

Prečo si vybrať nás?

Hebe centrum Vám ponúka služby, renomovaných plastických chirurgov a bezplatnú online konzultáciu z pohodlia domova.

cenovo-dostupne.jpg

CENOVO DOSTUPNÉ

Atraktívne ceny plastickej chirurgie

skuseny-personal.jpg

SKÚSENÍ PERSONÁL

Vysoko kvalifikovaný a licencovaný

bez-poplatkov.jpg

BEZ SKRYTÝCH POPLATKOV

Žiadne poplatky navyše

konzultacie-zdarma.jpg

KONZULTÁCIE ZDARMA

Bezplatné online konzultácie

vizualizacia-zakroku.jpg

VIZUALIZÁCIA ZÁKROKU

Bezplatná vizualizácia zákroku

sterilita-a-bezpecnost.jpg

STERILITA A BEZPEČNOSŤ

Bezpečné a čisté prostredie

Využite konzultáciu zdarma


Online konzultácie sú zadarmo a sú nezáväzné. Najskôr Vám do 24 hodín zašleme email s detailami o procedúre, o ktorú máte záujem spolu s linkou na Medicínsky dotazník. Alebo ak máte záujem o posudok lekára vyplňte Zdravotný dotazník spolu s fotkami.