Bolí zväčšenie pier?

Je zväčšenie pier chirurgicky viac bolestivé ako prostredníctvom kyseliny hyaluronovej?

bolest-zvacsenie-pier.jpg

Pri zákrokoch zväčšovania a úpravy pier, sa nemusíte obávať extrémnych bolestí a dlhej rekonvalescencie po zákroku. Základom je vybrať si odborníka, ktorí podľa tvaru, veľkosti pier a črtov vašej tváre určí vhodnú metódu zväčšenia pier. Plastický chirurg vás oboznámi či je potrebné vaše pery zväčšiť len mierne, alebo sú vhodné trvácne implantáty.

 

Je zväčšenie pier chirurgicky viac bolestivé ako prostredníctvom kyseliny hyaluronovej?

V súčasnosti je známe že pri aplikácii kyseliny hyalurónovej ide o takmer bezbolestné zväčšenie pier a v prípade chirurgického zásahu ide o podstatne bolestivejší zákrok. Dôležitý rozdiel je však v ich trvácnosti, keďže kyselina hyaluronová je len dočasné riešenie a implantáty sú trvalým riešením zväčšenia pier.

Obrovskou výhodou implantátov je, že ak sa vám výsledok zákroku nepáči, alebo chcete obnoviť pôvodný stav vašich pier, je možné implantát kedykoľvek vybrať. Výber implantátu je možný, pretože nezarastá do prirodzeného tkaniva pier a jeho výber je jednoduchý a bez zbytočných komplikácií.

Medzi najpoužívanejšie implantáty v súčasnosti patria implantáty PermaLip. Vďaka týmto implantátom sa dosahuje prirodzený efekt zväčšenia a nezasahuje do prirodzených funkcií pier.

 

Bezbolestné zväčšenie pier

V prípade aplikácie kyseliny hyaluronovej ide o takmer bezbolestné zväčšenie pier.

Pri procedúre pacient pocíti mierne pichnutie, podobné ako uštipnutie včelou. Výplň sa následne rozprestiera v tkanive, čo zapríčiňuje slabé štípanie. Prostredníctvom jemnej masáže sa doladia detaily zákroku a nasleduje zachladenie pier.

Bezbolestné zväčšenie pier

Súčasťou roztoku kyseliny hyaluronovej, je aj lokálne anestetikum, ktoré zabezpečí pohodlný a takmer bezbolestný zákrok.

Zákrok trvá približne 15 až 20 minút. Po zákroku môžete opäť robiť čokoľvek, ale aspoň jeden deň lekári neodporúčajú výraznú fyzickú aktivitu. Fyzická aktivita zapríčiňuje zvýšenú cirkuláciu krvi, vďaka čomu môžu vzniknúť v okolí pier modriny a opuch sa hojí pomalšie.

 

Čo by ste mali vedieť pred zákrokom?

Pred aplikáciou kyseliny hyaluronovej je nutné aspoň 10 dní vysadiť lieky na riedenie krvi, prášky proti bolesti, rybací olej a vitamín E. Spomínané lieky môžu spôsobiť krvácanie po aplikácii kyseliny a podporujú vznik modrín.

Pri zákroku zväčšenia pier, prostredníctvom kyseliny hyaluronovej platí slovenské príslovie „pomaly ďalej zájdeš”, pretože vždy sa dá výplň do pier pridať, ale odobrať už nie.

Ak sú vaše pery príliš tenké, alebo nesúmerné radšej podstúpte zákrok viackrát po menších dávkach, aby ste požadovaný prirodzený výsledok dosiahli postupne. Pri tomto zákroku je potrebné absolvovať pravidelné dopĺňanie kyseliny, aby sa docielil požadovaný výsledok.

Niekedy sa po zákroku objavia malé hrbolčeky v perách, ktoré znamenajú že výplň je blízko povrchu pier. Nemusíte sa však obávať tento nedostatok sa dá jednoducho opraviť.

Ak už v aplikácii kyseliny nechcete pokračovať nemusíte sa obávať, že vaše pery „spľasnú”. Kyselina hyaluronová naopak zabezpečí produkciu ďalšej kyseliny hyaluronovej priamo v perách, ktorá vznikne prirodzene.

 

Mám záujem o konzultáciu
Online konzultácie sú bezplatné a nezáväzné

 

Opuch a bolesť po chirurgickom zväčšení pier

Pri skrášľovacích chirurgických zákrokoch je prirodzenou reakciou organizmu mierny opuch a bolesť po operácií. Zákrok však prebieha v lokálnej anestézii (znecitlivení operovaného miesta), ktorá sa aplikuje do oblasti pier. Keď anestézia prestane účinkovať bolesti po zákroku sa tlmia analgetikami, ktoré lekár automaticky predpíše.

Pri operácií plastický chirurg urobí malé rezy v oblasti kútikov pier, cez ktoré vloží implantát. Rezy sa následne zašijú pomocou vstrebateľných stehov. Celý zákrok trvá približne pol hodinu a nie je nutná hospitalizácia na klinike. Približne za 3 až 8 dní sa stratí opuch a je viditeľný plný výsledok zákroku.

Dúfame, že na základe tohto článku sme vám priblížili problematiku v oblasti zväčšovania pier. V prípade, ak sme nezodpovedali vaše otázky, neváhajte nás kontaktovať a vyžiadať si bližšie informácie o konkrétnych zákrokoch. Budeme radi, ak vám poradíme a poskytneme čo najviac relevantných informácií, aby bolo vaše rozhodnutie správne.

 

Ďalšie novinky

Hebe centrum

Rozhovor s MUDr. Jurajom Gajdošom, MBA o Deep Plane Facelifte

MUDr. Juraj Gajdoš, MBA, ako jeden z mála chirurgov na Slovensku, vykonáva najnovšiu metódu Faceliftu - Deep Plane Facelift. Pána doktora sme sa opýtali na prínosy tejto metódy...
Kozmetická chirurgia
Hebe centrum

Plastická operácia na splátky

Zákroky plastickej chirurgie je možné štandardne financovať cez splátkový program. Dozviete sa ako financovať plastickú operáciu na splátky
Kozmetická chirurgia
Hebe centrum

Deep Plane Facelift

Účinnú metódu SMAS Facelift aktuálne predbieha ešte efektívnejšia novinka na trhu, známa pod názvom Deep Plane Facelift. Pre jej prirodzené a dlhodobé výsledky, ktoré trvajú aj...
Kozmetická chirurgia

 

Prečo si vybrať nás?

Hebe centrum Vám ponúka služby, renomovaných plastických chirurgov a bezplatnú online konzultáciu z pohodlia domova.

cenovo-dostupne.jpg

CENOVO DOSTUPNÉ

Atraktívne ceny plastickej chirurgie

skuseny-personal.jpg

SKÚSENÍ PERSONÁL

Vysoko kvalifikovaný a licencovaný

bez-poplatkov.jpg

BEZ SKRYTÝCH POPLATKOV

Žiadne poplatky navyše

konzultacie-zdarma.jpg

KONZULTÁCIE ZDARMA

Bezplatné online konzultácie

vizualizacia-zakroku.jpg

VIZUALIZÁCIA ZÁKROKU

Bezplatná vizualizácia zákroku

sterilita-a-bezpecnost.jpg

STERILITA A BEZPEČNOSŤ

Bezpečné a čisté prostredie

Využite konzultáciu zdarma


Online konzultácie sú zadarmo a sú nezáväzné. Najskôr Vám do 24 hodín zašleme email s detailami o procedúre, o ktorú máte záujem spolu s linkou na Medicínsky dotazník. Alebo ak máte záujem o posudok lekára vyplňte Zdravotný dotazník spolu s fotkami.