Kedy hradí plastickú operáciu poisťovňa?

Pre plastickú operáciu sa ľudia rozhodnú z viacerých dôvodov, väčšinou ide o skrášľovacie dôvody, kedy klient nie je spokojný so svojím telom. No mnoho klientov potrebuje plastickú operáciu zo zdravotných dôvodov.

plasticke-operacie-hradene-cez-poistovne.jpg

 

Rozhodli ste sa podstúpiť plastickú operáciu zo zdravotných dôvodov, ale nemáte dostatok finančných prostriedkov? 

Mali by ste vedieť, že ak vás trápia spomínané dôvody, prečo by ste chceli podstúpiť plastickú operáciu, nezabudnite to konzultovať so svojou zdravotnou poisťovňou. Poisťovne prihliadajú v tejto oblasti najmä na deti, ktoré majú vrodenú vadu sprevádzanú zdravotnými, alebo psychickými ťažkosti. 

Ak dieťa trpí nejakou vývojovou vadou, znáša to veľmi citlivo a bojí sa, ako ho bude vnímať okolie, vylúčenia z kolektívu, či posmeškov. Deti nesú estetické nedokonalosti omnoho ťažšie, ako dospelí klienti a zdravotné poisťovne nato pri preplácaní zákroku prihliadajú.

 

Kedy máte nárok na preplatenie zákroku pri jednotlivých zákrokoch? 

Detské plastické operácie hradené cez poisťovne

U detských pacientov sa vykonáva najčastejšie rekonštrukčná plastická chirurgia zameraná na úrazy, popáleniny, amputácie a pod. Anomáliám a vrodeným chybám sa venuje plastická chirurgia zameraná na vrodené chyby, ako korekcie ráštepu a odstávajúcich ušníc.

Deti majú rôzne ťažké defekty, pre ktoré trpia prijímaním potravy, zlým vývojom reči a pod. Takéto deti potrebujú starostlivosť viacerých odborníkov z oblasti plastickej chirurgie, ktorí vykonávajú korekcie postupne. Postupná rekonštrukcia defektov u detí, je finančne náročná, preto sa neváhajte obrátiť na svoju zdravotnú poisťovňu.

detske-plasticke-operacie.jpg

Často sa stáva, že ak dieťa trpí vývojovou vadou, trápia ho zároveň psychické problémy, pretože je terčom posmeškov v škole a nezaradenia do kolektívu. V takomto prípade sa obráťte na svojho psychológa, ktorý môže odporučiť plastickú operáciu. Zdravotná poisťovňa väčšinu zákrokov hradí v plnej výške, alebo preplatí niekoľko % z celkovej sumy plastickej operácie.

 

Nebezpečné znamienka

Každého z nás vedia potrápiť kožné tumory, materské znamienka, bradavice a rôzne kožné výrastky. Väčšina z nás ich prehliada a považuje len za estetický nedostatok na svojom tele. No všetky kožné výrastky sú veľmi nebezpečné a nemali by ste podceňovať ich výskyt, pretože tvoria najväčšiu skupinu zo všetkých nádorov.

Zdravotné poisťovne uhrádzajú všetky zákroky onkodermatochirurgie, čiže znamienka u ktorých hrozí riziko vzniku malígneho melanómu.

Onkodermatochirurgia zahŕňa všetky nádorové ochorenia kože, či ide o nádor, alebo len o podozrenie na na vznik rakoviny kože. Ak podstúpite zákrok odstránenie znamienka, zo zdravotných dôvodov, určite žiadajte svoju zdravotnú poisťovňu o preplatenie zákroku. 

 

Plastické operácie prsníkov

Medzi najvyhľadávanejšie zákroky plastickej chirurgie patria práve zákroky v oblasti prsníkov. Ak splníte podmienky poisťovne uhrádzajú niektoré zákroky. Ide najmä o redukciu nadmerne veľkých prsníkov, pretože ženám spôsobujú výrazné zdravotné ťažkosti.

Nadmerne veľké prsia spôsobujú bolesti chrbtice, plesne, chronické zápaly a ženám výrazne obmedzujú život. Aby vám poisťovna uznala preplatenie zákroku, budete potrebovať odporúčanie od svojho ortopéda, že prsia spôsobujú spomínané ťažkosti a následne nález, že váš stav si vyžaduje plastickú operáciu.

plasticke-operacie-prs-cez-poistovne.jpg

Preplatené vám môžu byť aj rekonštrukčné zákroky v oblasti prsníkov a to u žien, ktorým boli amputované prsníky po nádorových ochoreniach. U mužov ide o zákrok gynekomastia, pri ktorom môže ísť tiež o nádorové ochorenie. Aj v tomto prípade zákrok uhrádza zdravotná poisťovňa.

 

Korekcia viečok cez poisťovňu

Pokles viečok môže spôsobiť poruchy videnia, čo je zdravotným dôvodom na uhradenie korekcie viečok vašou zdravotnou poisťovňou. Medzi ďalšie zdravotné dôvody, pre ktoré vám môže zákrok uhradiť poisťovňa patria úrazy oka, choroby oka, alebo vrodené chyby očí. Pre preplatenie plastickej operácie budete potrebovať potvrdenie od svojho očného lekára, že pre pokles viečok sa vám zhoršilo videnie.

 

Mám záujem o konzultáciu
Online konzultácie sú bezplatné a nezáväzné

 

Vo všeobecnosti o preplácaní plastických operácii zdravotnou poisťovňou:

 • Zdravotné poisťovne vychádzajú vo všeobecnosti z princípu, že plastické operácie sa zo zdravotného poistenia neuhrádzajú.
 • Preplácané sú len zákroky, kde sa predchádza poškodeniu zdravia, alebo sa odstráni poškodenie zdravia. 
 • Zdravotné poisťovne uhrádzajú zákroky v plnej výške, alebo percentuálnu časť.
 • Pacient na úhradu zákroku potrebuje odporúčanie od svojho lekára, alebo odborníka (záleží na type plastickej operácie).

 

Najčastejšie preplácané zákroky plastickej chirurgie:

 • Zákroky na rukách
 • Operácie vrodených deformít tváre
 • Amputácie
 • Operácie prsníkov
 • gynekomastia
 • Detské operácie: defekty, vývojové deformity, ráštep a pod.
 • Korekcia viečok
 • Znamienka
 • Korekcie po úrazoch
 • Korekcie po ochorení

 

Mám záujem o konzultáciu
Online konzultácie sú bezplatné a nezáväzné

 

Ďalšie novinky

Hebe centrum

Rozhovor s MUDr. Jurajom Gajdošom, MBA o Deep Plane Facelifte

MUDr. Juraj Gajdoš, MBA, ako jeden z mála chirurgov na Slovensku, vykonáva najnovšiu metódu Faceliftu - Deep Plane Facelift. Pána doktora sme sa opýtali na prínosy tejto metódy...
Kozmetická chirurgia
Hebe centrum

Plastická operácia na splátky

Zákroky plastickej chirurgie je možné štandardne financovať cez splátkový program. Dozviete sa ako financovať plastickú operáciu na splátky
Kozmetická chirurgia
Hebe centrum

Deep Plane Facelift

Účinnú metódu SMAS Facelift aktuálne predbieha ešte efektívnejšia novinka na trhu, známa pod názvom Deep Plane Facelift. Pre jej prirodzené a dlhodobé výsledky, ktoré trvajú aj...
Kozmetická chirurgia

 

Prečo si vybrať nás?

Hebe centrum Vám ponúka služby, renomovaných plastických chirurgov a bezplatnú online konzultáciu z pohodlia domova.

cenovo-dostupne.jpg

CENOVO DOSTUPNÉ

Atraktívne ceny plastickej chirurgie

skuseny-personal.jpg

SKÚSENÍ PERSONÁL

Vysoko kvalifikovaný a licencovaný

bez-poplatkov.jpg

BEZ SKRYTÝCH POPLATKOV

Žiadne poplatky navyše

konzultacie-zdarma.jpg

KONZULTÁCIE ZDARMA

Bezplatné online konzultácie

vizualizacia-zakroku.jpg

VIZUALIZÁCIA ZÁKROKU

Bezplatná vizualizácia zákroku

sterilita-a-bezpecnost.jpg

STERILITA A BEZPEČNOSŤ

Bezpečné a čisté prostredie

Využite konzultáciu zdarma


Online konzultácie sú zadarmo a sú nezáväzné. Najskôr Vám do 24 hodín zašleme email s detailami o procedúre, o ktorú máte záujem spolu s linkou na Medicínsky dotazník. Alebo ak máte záujem o posudok lekára vyplňte Zdravotný dotazník spolu s fotkami.