Rozhovor s MUDr. Jurajom Gajdošom, MBA o Deep Plane Facelifte

MUDr. Juraj Gajdoš, MBA, ako jeden z mála chirurgov na Slovensku, vykonáva najnovšiu metódu Faceliftu - Deep Plane Facelift. Pána doktora sme sa opýtali na prínosy tejto metódy a v čom je taká výnimočná.

deep-plane-facelift-rozhovor-s-mudr-gajdosom.jpg

 

Čo je to Deep Plane Facelift?

Deep Plane Facelift – je termín odvodený od anglického výrazu Deep Plane Facelift. Deep plane facelift opisuje anatomickú vrstvu, v ktorej sa plastický chirurg pohybuje pri preparácii/dvíhaní tkanív na tvári.

Ide o vrstvu medzi komplexom SMAS-platyzma (tukovo väzivovej vrstve tváre a povrchového svalu na krku) a svalov tváre zodpovedných za mimiku. DPFL sa zameriava na kompletné uvoľnenie tuku a svalov a presunutie týchto štruktúr do správnej polohy.

 

Môžete sa s nami podeliť o to, čo si myslíte, či je Deep Plane Facelift lepší, ako ostatné metódy Faceliftov?

Deep Plane Facelift využíva odlišnú filozofiu prístupu k presunu tvárových štruktúr. Vychádzame zo základnej premisy, že tvárové štruktúry vekom klesajú v smere gravitácie a plastický chirurg sa snaží vrátiť mladistvý vzhľad plnosti líc, plynulej línie sánky a pekne definovaného uhlu medzi sánkou a krkom.

Za pokles tvárových štruktúr zodpovedá práve SMAS a platyzma, to sú aj kritické oblasti, ktoré chirurg musí dvíhať. Pri klasickom facelifte SMAS a platyzma ostávajú v pevnom kontakte s tvárovým svalstvom.

Chirurg bojuje proti tomuto pevnému spojeniu pomocou stehov, ktoré ťahajú SMAS na požadované miesto. Následne sa snaží ťahať a skracovať kožu, ktorá je častokrát pod veľkým, neprirodzeným napätím.

Na druhej strane pri Deep Plane Facelift je úplne uvoľnený SMAS a platyzma prirodzene presunutá na svoje pôvodné miesto. Výsledok je prirodzený a hlavne dlhotrvajúci.

 

MUDr. Juraj Gajdoš, MBA počas príprav na zákrok Deep Plane Facelift

 

Ktorý typ Faceliftov uprednostňujete na základe Vašich skúseností?

Na základe mojich skúseností z praxe a skúseností na klinikách u najlepších tvárových chirurgov je práve frustrácia z procesu boja proti napätiu SMASU a frustrácia z výsledkov dôvodom k jednoznačnej preferencii Deep Plane Facelift techniky.

 

Vieme, že ste absolvovali školenie u jedného z najlepších plastických chirurgov na Deep Plane Facelift na svete u Dr. Michele Pascali. Ako Vám to pomohlo?

Každý pobyt a čas strávený s velikánom plastickej chirurgie prinesie cenné poznatky do praxe chirurga. Takéto stáže musí plastik absolvovať s určitou dávkou poznatkov a sú to práve detaily, ktoré následne môže sledovať a pretaviť do vlastnej praxe.

Operačná technika rozšíreného deep plane faceliftu od Andrew Jacona a nuansy od Michele Pascali sú základom operačnej techniky, z ktorej vychádzam v mojej praxi.

 

Je pravdou, že Deep Plane Facelift na Slovensku vykonáva iba zopár chirurgov?

Pokiaľ ma moje znalosti neklamú, tak sme dvaja, respektíve traja plastický chirurgovia, ktorí operujú deep plane technikou v plnom rozsahu.

 

MUDr Gajdoš na operačnej sále

 

Pôsobíte mlado, aké sú Vaše skúsenosti?

Ďakujem veľmi pekne . Aktuálne som sa prehupol cez desať rokov praxe. Skúsenosti som zbieral na prestížnych zahraničných klinikách v Európe.

 

Aké sú svetové trendy v plastickej operácii tváre?

Jednoznačne dlhodobým trendom je prirodzenosť a nenápadné zásahy, ktoré nemenia charakteristické črty tváre. Posledné roky sú stále populárnejší cat eye, výkon, ktorý dvíha bočné kútiky oka aj obočie.

Veľkým trendom je alienizácia tváre, proti ktorej sa ohradili svetový plastici. Sú to obrovské pery, široké sánky, preplnené líca.

 

Aké tajomstvo sa skrýva za perfektným výsledkom zákroku? Ktoré faktory vplývajú na výsledok Faceliftu?

V prvom rade je to vhodná indikácia pacienta na výkon.
To znamená správny výber pacienta, pre ktorého je tento zákrok určený, ďalej je to symetrický a v neposlednom rade prirodzený výsledok.

Pacient musí byť na výkon pripravený z internistického hľadiska. Pred a po výkone je dôležité obmedziť fajčenie.

 

V porovnaní so svetovými klinikami, je cena za Deep Plane Facelift niekoľkonásobne nižšia, ale predsa je drahšia, ako štandardný Facelift. Prečo je to tak?

Na Slovensku máme nastavené ceny za plastické výkony úplne inak ako v zahraničí. Súvisí to so začiatkom cenotvorby plastických výkonov v minulosti a nereflektovaním prudkého ekonomického rozvoja, ktorý sme zaznamenali na Slovensku.

Výsledkom toho je, že plastika na Slovenku sa stala skutočne dostupná širokej verejnosti. Ak to porovnám so spomínanou klinikou Pascaleho, tak tam za facelift pacient zaplatí 15 násobok priemerného platu v danej krajine. U nás by 15 násobok priemernej mzdy predstavoval nepredajný výkon.

Samozrejme, že Deep Plane Facelift je drahší, ako klasický facelift, je to úplne iný výkon, čo sa týka technickej náročnosti aj ponúkaného výsledku a jeho trvácnosti.

 

zákrok deep plane facelift

 

Aké sú výhody a nevýhody Deep Plane Facelift?

Výhody som čiastočne zodpovedal v predchádzajúcich odpovediach. Keď to zhrniem, tak Deep plane facelift ponúka najkomplexnejší rejuvenizačný výkon, ktorý vie plastická chirurgia tváre ponúknuť. Nevýhoda je technická náročnosť výkonu, ktorá sa premieta do operačného času.

 

Ktoré oblasti na tvári sa dajú vylepšiť pomocou Deep Plane Facelift?

Deep Plane Facelift a hlavne jeho extendovaná, rozšírená forma ponúka komplexný prístup k úprave všetkých kľúčových oblastí tváre.

Tým, že extendovaná forma mobilizuje aj oblasť mid faceu, tak efektívne dvíha oblasť líc, vytvára objem v oblasti lícnych kostí, vyhladzuje nasolabiálnu oblasť, vyvára plynulú líniu pozdĺž sánky a zlepšuje uhol medzi krkom a sánkou (necklift).

 

Stalo sa Vám už, že ste klienta/tku odmietli?

Áno, klientka nebola vhodná na výkon, anatomické štruktúry boli na správnom mieste a nepotrebovala ešte výkon.

 

Ako dlho trvá samotný zákrok?

V prípade Deep Plane Facelift bez kombinácie s inými výkonmi trvá operácia približne 3 hodiny. Ak kombinujeme viacero výkonov, pokojne sa môžeme dostať ku 5 hodinám.

 

Môže sa Deep Plane Facelift kombinovať s inými zákrokmi na tvári?

DPFL zriedkavo vykonávam ako samostatnú operáciu. Najčastejšia kombinácia je Deep Plane Facelift kombinovaný s hornými a dolnými viečkami a liposukciou podbradku, poprípade dvihnutím obočia tzv. browlift.

 

Mám záujem o konzultáciu
Online konzultácie sú bezplatné a nezáväzné

 

Ďalšie novinky

Hebe centrum

Rozhovor s MUDr. Jurajom Gajdošom, MBA o Deep Plane Facelifte

MUDr. Juraj Gajdoš, MBA, ako jeden z mála chirurgov na Slovensku, vykonáva najnovšiu metódu Faceliftu - Deep Plane Facelift. Pána doktora sme sa opýtali na prínosy tejto metódy...
Kozmetická chirurgia
Hebe centrum

Plastická operácia na splátky

Zákroky plastickej chirurgie je možné štandardne financovať cez splátkový program. Dozviete sa ako financovať plastickú operáciu na splátky
Kozmetická chirurgia
Hebe centrum

Deep Plane Facelift

Účinnú metódu SMAS Facelift aktuálne predbieha ešte efektívnejšia novinka na trhu, známa pod názvom Deep Plane Facelift. Pre jej prirodzené a dlhodobé výsledky, ktoré trvajú aj...
Kozmetická chirurgia

 

Prečo si vybrať nás?

Hebe centrum Vám ponúka služby, renomovaných plastických chirurgov a bezplatnú online konzultáciu z pohodlia domova.

cenovo-dostupne.jpg

CENOVO DOSTUPNÉ

Atraktívne ceny plastickej chirurgie

skuseny-personal.jpg

SKÚSENÍ PERSONÁL

Vysoko kvalifikovaný a licencovaný

bez-poplatkov.jpg

BEZ SKRYTÝCH POPLATKOV

Žiadne poplatky navyše

konzultacie-zdarma.jpg

KONZULTÁCIE ZDARMA

Bezplatné online konzultácie

vizualizacia-zakroku.jpg

VIZUALIZÁCIA ZÁKROKU

Bezplatná vizualizácia zákroku

sterilita-a-bezpecnost.jpg

STERILITA A BEZPEČNOSŤ

Bezpečné a čisté prostredie

Využite konzultáciu zdarma


Online konzultácie sú zadarmo a sú nezáväzné. Najskôr Vám do 24 hodín zašleme email s detailami o procedúre, o ktorú máte záujem spolu s linkou na Medicínsky dotazník. Alebo ak máte záujem o posudok lekára vyplňte Zdravotný dotazník spolu s fotkami.