Facelift tváre metódou SMAS

Technika Faceliftu SMAS je považovaná za jednu z najlepších vo svojej oblasti, keďže prináša dlhotrvajúce výsledky a svojou efektívnosťou plní predstavy klientov o ich novom vzhľade. Upravuje sval a fasciu tváre.

smas-facelift.jpg

 

SMAS je anglická skratka pre “Superficial muscoaponeurotic system”, čo v preklade znamená povrchový muskulo-aponeurotický systém. Inak povedané, procedúra faceliftu použitím techniky SMAS upravuje sval a facsicu tváre.

 

Čo znamená SMAS facelift?

Táto technika faceliftu je považovaná za jednu z najlepších v svojej oblasti, keďže prináša  dlhotrvajúce výsledky a svojou efektívnosťou plní predstavy klientov o ich novom vzhľade.

SMAS facelift sa vykonáva v temporálnej oblasti, postupuje smerom nadol do oblasti ucha až k ušným lalokom a končí v oblasti okcipitálnej vlasovej línie. Touto chirurgickou metódu sa môže napnúť a zodvihnúť koža bočnej časti tváre, krku, čeluste, strednej časti tváre a oblasti nasolabiálnych vrások.

 

Superficial muscoaponeurotic system - procedúra faceliftu použitím techniky SMAS upravuje sval a facsicu tváre.

 

Pre koho je vhodná technika faceliftu SMAS?

Pre klientov a klientky tesne pred päťdesiatkou a starších, u ktorých sú viditeľné prejavy povolenia kože a starnutia, ako trebárs pokles tváre.

 

MÁM ZÁUJEM O ONLINE KONZULTÁCIU
Online konzultácie sú bezplatné a nezáväzné

 

Priebeh zákroku Facelift pomocou techniky SMAS

Samotná procedúra zahŕňa dlhý rez vedený od temporálnej oblasti, smerom k ušiam, okolo ušných lalokov až po vlasovú líniu. Vrstva preaurikulárnej kože (pred ušnicou) a tuku sa oddelí najskôr tak, že sa podkožná fascia úplne odkryje a pokračuje sa oddeľovaním vrstvy predných nasolabiálnych záhybov až lícnej kosti.

Povrchová fascia sa v blízkosti ucha odreže a otvorená oblasť slúži ako vstup do penetračnej brány pod povrchovou fasciou a hlbokou myofasciálnou vrstvou.

Tieto kroky umožňujú plastickému chirurgovi napnúť a a zdvihnúť povrchovú fasciu smerom ku vlasovej línii oddelením hlbokej myofasciálnej a povrchovej fascie. Potom je fascia pripevnená k pred a zaušnicovej fascii. Prebytočná a spadnutá koža sa jemne odstráni, tak aby bol rez, čo najviac diskrétny.

 

Zotavovanie sa a výsledky po facelifte technikou SMAS

Tento druh plastickej operácie ovplyvňuje hĺbkové vrstvy kože, je komplexnejší a táto technika faceliftu je zložitejšia. Zahŕňa oddelenie hĺbkovej myofasciálnej plochy, takže výsledky sú oveľa efektívnejšie.

Keďže ide o zložitejší chirurgický zákrok, ktorý pokrýva pomerne veľkú oblasť tváre, vykonáva sa väčšinou v celkovej anestéze. V deň operácie klient neprijíma žiadnu stravu ani tekutiny a lieky s antikoagulačným účinkom (zamedzujúce zrážanlivosť krvi) sa musia vysadiť týždeň pred plánovaným termínom zákroku.

 

Možné komplikácie pri technike SMAS

  • Poškodenie nervov
  • Zlé hojenie rán
  • Opuch

 

Výhody SMAS faceliftu

Výhody SMAS faceliftu však ďaleko prevyšujú možné riziká, táto technika je považovaná za jednu z najefektívnejších čo sa týka vypnutia kože a výsledný efekt je dlhotrvajúci. 

 

Pooperačné zotavovanie

Je sprevádzané opuchom tváre a následné dozrievanie a blednutie výsledných jaziev môže trvať dlhšiu dobu. Prvotná fáza zotavovania trvá približne 7 až 10 dní. Vyberanie stehov sa vykonáva po 10 až 14 dňoch od uplynutia operácie, ak nie sú použité vstrebateľné stehy. 

Napriek tomu dôsledná pooperačná starostlivosť môže dĺžku procesu hojenia skrátiť až o 50 percent a pozitívne vplýva na výsledky operácie.

Táto technika faceliftu umožňuje väčšie zodvihnutie a napnutie fascie než akákoľvek iná liftingová technika a výsledky operácie sú dlhotrvajúce, pri správnej starostlivosti a životospráve až 10 rokov. 

Fajčenie a pitie alkoholu môže mať negatívny dopad na očakávaný výsledok operácie, a preto sa odporúča vzdať sa konzumácie alkoholu a všetkých produktov obsahujúcich nikotín (vrátane nikotínových náplastí) aspoň po dobu jedného mesiaca.

Klienti po SMAS facelifte by sa mali vyhýbať prílišnému naťahovaniu krku a spodnej časti tváre, prudkým pohybom a prehnanej mimike po dobu troch mesiacov od operácie. 

Ak sa neviete sami rozhodnúť a potrebujete poradiť, aká technika faceliftu by bola pre vás najvhodnejšia, neváhajte a kontaktujte nás. Naši špecialisti vám ochotne poradia a pomôžu vybrať vhodnú metódu, aby sa dosiahol čo najlepší estetický výsledok.

 

MÁM ZÁUJEM O ONLINE KONZULTÁCIU
Online konzultácie sú bezplatné a nezáväzné

 

Ďalšie novinky

Hebe centrum

Tubulárne prsia

Tubulárne prsníky sú pomerne bežná deformita, ktorá je charakterizovaná ako abnormálny vývoj mliečnych žliaz a vrodené narušenie ich štruktúry.
Kozmetická chirurgia
Hebe centrum

Celulitída - problém väčšiny žien

Celulitída nie je len problémom žien s kilami navyše. V priemere, až 90% žien trpí týmto neestetickým problémom a väčšina z nich nevie, ako zmierniť jeho príznaky. Rady na...
Kozmetická chirurgia
Hebe centrum

Diastáza brušných svalov - keď už cviky nestačia

Rozostúpenie brušných svalov alebo tzv. diastáza je nepríjemný zdravotný problém, o ktorom mnoho mamičiek ani len netuší. Buď ich na to lekár po pôrode neupozornil alebo tomu...
Kozmetická chirurgia

 

Prečo si vybrať nás?

Hebe centrum Vám ponúka služby, renomovaných plastických chirurgov a bezplatnú online konzultáciu z pohodlia domova.

cenovo-dostupne.jpg

CENOVO DOSTUPNÉ

Atraktívne ceny plastickej chirurgie

skuseny-personal.jpg

SKÚSENÍ PERSONÁL

Vysoko kvalifikovaný a licencovaný

bez-poplatkov.jpg

BEZ SKRYTÝCH POPLATKOV

Žiadne poplatky navyše

konzultacie-zdarma.jpg

KONZULTÁCIE ZDARMA

Bezplatné online konzultácie

vizualizacia-zakroku.jpg

VIZUALIZÁCIA ZÁKROKU

Bezplatná vizualizácia zákroku

sterilita-a-bezpecnost.jpg

STERILITA A BEZPEČNOSŤ

Bezpečné a čisté prostredie

Využite konzultáciu zdarma


Online konzultácie sú zadarmo a sú nezáväzné. Najskôr Vám do 24 hodín zašleme email s detailami o procedúre, o ktorú máte záujem spolu s linkou na Medicínsky dotazník. Alebo ak máte záujem o posudok lekára vyplňte Zdravotný dotazník spolu s fotkami.

Tieto stránky používajú cookies. Prečítajte si na čo používame cookies a tiež ako chránime osobné údaje.