Facelift tváre metódou SMAS

Technika Faceliftu SMAS je považovaná za jednu z najlepších vo svojej oblasti, keďže prináša dlhotrvajúce výsledky a svojou efektívnosťou plní predstavy klientov o ich novom vzhľade. Upravuje sval a fasciu tváre.

smas-facelift.jpg

 

SMAS je anglická skratka pre “Superficial muscoaponeurotic system”, čo v preklade znamená povrchový muskulo-aponeurotický systém. Inak povedané, procedúra faceliftu použitím techniky SMAS upravuje sval a facsicu tváre.

 

Čo znamená SMAS facelift?

Táto technika faceliftu je považovaná za jednu z najlepších v svojej oblasti, keďže prináša  dlhotrvajúce výsledky a svojou efektívnosťou plní predstavy klientov o ich novom vzhľade.

SMAS facelift sa vykonáva v temporálnej oblasti, postupuje smerom nadol do oblasti ucha až k ušným lalokom a končí v oblasti okcipitálnej vlasovej línie. Touto chirurgickou metódu sa môže napnúť a zodvihnúť koža bočnej časti tváre, krku, čeluste, strednej časti tváre a oblasti nasolabiálnych vrások.

 

Superficial muscoaponeurotic system - procedúra faceliftu použitím techniky SMAS upravuje sval a facsicu tváre.

 

Pre koho je vhodná technika faceliftu SMAS?

Pre klientov a klientky tesne pred päťdesiatkou a starších, u ktorých sú viditeľné prejavy povolenia kože a starnutia, ako trebárs pokles tváre.

 

MÁM ZÁUJEM O ONLINE KONZULTÁCIU
Online konzultácie sú bezplatné a nezáväzné

 

Priebeh zákroku Facelift pomocou techniky SMAS

Samotná procedúra zahŕňa dlhý rez vedený od temporálnej oblasti, smerom k ušiam, okolo ušných lalokov až po vlasovú líniu. Vrstva preaurikulárnej kože (pred ušnicou) a tuku sa oddelí najskôr tak, že sa podkožná fascia úplne odkryje a pokračuje sa oddeľovaním vrstvy predných nasolabiálnych záhybov až lícnej kosti.

Povrchová fascia sa v blízkosti ucha odreže a otvorená oblasť slúži ako vstup do penetračnej brány pod povrchovou fasciou a hlbokou myofasciálnou vrstvou.

diagram smas facelift

Priebeh zákroku SMAS Facelift, počas ktorého sa SMAS sval preloží a natiahne.

Tieto kroky umožňujú plastickému chirurgovi napnúť a a zdvihnúť povrchovú fasciu smerom ku vlasovej línii oddelením hlbokej myofasciálnej a povrchovej fascie. Potom je fascia pripevnená k pred a zaušnicovej fascii. Prebytočná a spadnutá koža sa jemne odstráni, tak aby bol rez, čo najviac diskrétny.

 

Zotavovanie sa a výsledky po facelifte technikou SMAS

Tento druh plastickej operácie ovplyvňuje hĺbkové vrstvy kože, je komplexnejší a táto technika faceliftu je zložitejšia. Zahŕňa oddelenie hĺbkovej myofasciálnej plochy, takže výsledky sú oveľa efektívnejšie.

Keďže ide o zložitejší chirurgický zákrok, ktorý pokrýva pomerne veľkú oblasť tváre, vykonáva sa väčšinou v celkovej anestéze. V deň operácie klient neprijíma žiadnu stravu ani tekutiny a lieky s antikoagulačným účinkom (zamedzujúce zrážanlivosť krvi) sa musia vysadiť týždeň pred plánovaným termínom zákroku.

 

Možné komplikácie pri technike SMAS

  • Poškodenie nervov
  • Zlé hojenie rán
  • Opuch

 

Výhody SMAS faceliftu

Výhody SMAS faceliftu však ďaleko prevyšujú možné riziká, táto technika je považovaná za jednu z najefektívnejších čo sa týka vypnutia kože a výsledný efekt je dlhotrvajúci. 

 

Pooperačné zotavovanie

Je sprevádzané opuchom tváre a následné dozrievanie a blednutie výsledných jaziev môže trvať dlhšiu dobu. Prvotná fáza zotavovania trvá približne 7 až 10 dní. Vyberanie stehov sa vykonáva po 10 až 14 dňoch od uplynutia operácie, ak nie sú použité vstrebateľné stehy. 

Napriek tomu dôsledná pooperačná starostlivosť môže dĺžku procesu hojenia skrátiť až o 50 percent a pozitívne vplýva na výsledky operácie.

Táto technika faceliftu umožňuje väčšie zodvihnutie a napnutie fascie než akákoľvek iná liftingová technika a výsledky operácie sú dlhotrvajúce, pri správnej starostlivosti a životospráve až 10 rokov. 

Fajčenie a pitie alkoholu môže mať negatívny dopad na očakávaný výsledok operácie, a preto sa odporúča vzdať sa konzumácie alkoholu a všetkých produktov obsahujúcich nikotín (vrátane nikotínových náplastí) aspoň po dobu jedného mesiaca.

Klienti po SMAS facelifte by sa mali vyhýbať prílišnému naťahovaniu krku a spodnej časti tváre, prudkým pohybom a prehnanej mimike po dobu troch mesiacov od operácie. 

Ak sa neviete sami rozhodnúť a potrebujete poradiť, aká technika faceliftu by bola pre vás najvhodnejšia, neváhajte a kontaktujte nás. Naši špecialisti vám ochotne poradia a pomôžu vybrať vhodnú metódu, aby sa dosiahol čo najlepší estetický výsledok.

 

MÁM ZÁUJEM O ONLINE KONZULTÁCIU
Online konzultácie sú bezplatné a nezáväzné

 

Ďalšie novinky

Hebe centrum

Rozhovor s MUDr. Jurajom Gajdošom, MBA o Deep Plane Facelifte

MUDr. Juraj Gajdoš, MBA, ako jeden z mála chirurgov na Slovensku, vykonáva najnovšiu metódu Faceliftu - Deep Plane Facelift. Pána doktora sme sa opýtali na prínosy tejto metódy...
Kozmetická chirurgia
Hebe centrum

Plastická operácia na splátky

Zákroky plastickej chirurgie je možné štandardne financovať cez splátkový program. Dozviete sa ako financovať plastickú operáciu na splátky
Kozmetická chirurgia
Hebe centrum

Deep Plane Facelift

Účinnú metódu SMAS Facelift aktuálne predbieha ešte efektívnejšia novinka na trhu, známa pod názvom Deep Plane Facelift. Pre jej prirodzené a dlhodobé výsledky, ktoré trvajú aj...
Kozmetická chirurgia

 

Prečo si vybrať nás?

Hebe centrum Vám ponúka služby, renomovaných plastických chirurgov a bezplatnú online konzultáciu z pohodlia domova.

cenovo-dostupne.jpg

CENOVO DOSTUPNÉ

Atraktívne ceny plastickej chirurgie

skuseny-personal.jpg

SKÚSENÍ PERSONÁL

Vysoko kvalifikovaný a licencovaný

bez-poplatkov.jpg

BEZ SKRYTÝCH POPLATKOV

Žiadne poplatky navyše

konzultacie-zdarma.jpg

KONZULTÁCIE ZDARMA

Bezplatné online konzultácie

vizualizacia-zakroku.jpg

VIZUALIZÁCIA ZÁKROKU

Bezplatná vizualizácia zákroku

sterilita-a-bezpecnost.jpg

STERILITA A BEZPEČNOSŤ

Bezpečné a čisté prostredie

Využite konzultáciu zdarma


Online konzultácie sú zadarmo a sú nezáväzné. Najskôr Vám do 24 hodín zašleme email s detailami o procedúre, o ktorú máte záujem spolu s linkou na Medicínsky dotazník. Alebo ak máte záujem o posudok lekára vyplňte Zdravotný dotazník spolu s fotkami.