6 mýtov a právd zo sveta plastickej chirurgie

O plastickej chirurgii koluje mnoho mylných predstáv napriek tomu, že sa podstatne nelíši od všeobecnej chirurgie.

6-mytov-o-plastickej-chirurgii.jpg

 

Fakt alebo mýtus?

V tomto článku si predstavíme niekoľko faktov a mýtov, ktoré sa často spájajú s odvetvím plastickej medicíny.

 

1. Mýtus : Plastickú operáciu si môžu dovoliť len bohatí a známi ľudia.

Pravda:  V dnešnej dobe plastická operácia už nie je len výsadou určitej spoločenskej vrstvy, práve naopak, sen o novom zovňajšku si z roka na rok dokáže splniť čoraz väčší počet ľudí po celom svete, keďže cena plastických operácií je dostupnejšia.

 

Mám záujem o konzultáciu
Online konzultácie sú bezplatné a nezáväzné

 

2. Mýtus: Plastická operácia je bezbolestná a nezanecháva žiadne jazvy.

Pravda: S každou plastickou operáciou sa spája určitá bolesť v procese hojenia. Taktiež musíte rátať s tým, že väčšina plastických operácií ponechá istý druh jazvy, v závislosti od druhu zákroku, ktorý sa chystáte podstúpiť.

Jedným z cieľov plastických chirurgov je aj to, aby svojou šikovnosťou a s použitím moderných prístrojov ako napr. endoskopu eliminovali veľkosť pooperačných jaziev na minimum.

 

6-mytov.jpg

 

3. Mýtus: Po plastickej operácii sa môžete okamžite vrátiť do práce a do vašich každodenných aktivít.

Pravda: Každá, nie len plastická operácia si vyžaduje, aby si pacient doprial čas na zotavenie. Dĺžka hojenia závisí od konkrétneho zákroku, niektoré procedúry, ako zväčšenie prsníkov, alebo operácia previsu brušnej steny, si vyžadujú to, aby ste sa vzdali namáhavých aktivít vrátane športu po dobu niekoľkých týždňov.

Sú aj menej náročné plastické operácie. Po operácii nosa, previsu viečok či korekcii odstávajúcich ušníc sa môžete vrátiť do bežného života v priebehu niekoľkých dní.

 

4. Mýtus: Všetky plastické operácie sa vykonávajú v celkovej anestézii.

Pravda: To, či sa zákrok vykonáva v celkovej alebo lokálnej anestézii závisí od náročnosti daného výkonu, ale aj od zdravotného stavu klienta. Pri určitých zákrokoch, ako facelift, odstránenie previsov viečok alebo labioplastike má pacient možnosť voľby anestézie.

 

5. Mýtus: Plastické operácie sú len pre ženy.

Pravda: Dnešní muži si dávajú na svojom vzhľade záležať čoraz viac. Dôkazom je vzrastajúca popularita operácie previsov viečok, liftingu tváre, korekcie nosa či liposukcie v rôznych častiach tela u mužov.

 

Mám záujem o konzultáciu
Online konzultácie sú bezplatné a nezáväzné

 

6. Mýtus: Plastická operácia má permanentný účinok.

Pravda: Výsledky mnohých plastický zákrokov sú dlhotrvajúce, no nič netrvá večne. Aby ste sa z výsledku vašej operácie tešili čo najdlhšie, je potrebné dôsledne dodržiavať rady vášho plastického chirurga čo sa týka pooperačnej starostlivosti a hygieny. Ďalšie faktory, ktoré majú vplyv na trvácnosť výsledku operácie sú:

  • vek pacienta,
  • životospráva,
  • kvalita kože
  • dedičné predispozície

 

V dnešnej dobe je internet presýtený informáciami, ktoré môžu, ale nemusia byť úplne pravdivé. Preto sa odprúča získavať informácie ohľadom plastických operácií z overiteľného zdroja, ideálne z prvej ruky, priamo od kliniky.

 

Ďalšie novinky

Hebe centrum

Rozhovor s MUDr. Jurajom Gajdošom, MBA o Deep Plane Facelifte

MUDr. Juraj Gajdoš, MBA, ako jeden z mála chirurgov na Slovensku, vykonáva najnovšiu metódu Faceliftu - Deep Plane Facelift. Pána doktora sme sa opýtali na prínosy tejto metódy...
Kozmetická chirurgia
Hebe centrum

Plastická operácia na splátky

Zákroky plastickej chirurgie je možné štandardne financovať cez splátkový program. Dozviete sa ako financovať plastickú operáciu na splátky
Kozmetická chirurgia
Hebe centrum

Deep Plane Facelift

Účinnú metódu SMAS Facelift aktuálne predbieha ešte efektívnejšia novinka na trhu, známa pod názvom Deep Plane Facelift. Pre jej prirodzené a dlhodobé výsledky, ktoré trvajú aj...
Kozmetická chirurgia

 

Prečo si vybrať nás?

Hebe centrum Vám ponúka služby, renomovaných plastických chirurgov a bezplatnú online konzultáciu z pohodlia domova.

cenovo-dostupne.jpg

CENOVO DOSTUPNÉ

Atraktívne ceny plastickej chirurgie

skuseny-personal.jpg

SKÚSENÍ PERSONÁL

Vysoko kvalifikovaný a licencovaný

bez-poplatkov.jpg

BEZ SKRYTÝCH POPLATKOV

Žiadne poplatky navyše

konzultacie-zdarma.jpg

KONZULTÁCIE ZDARMA

Bezplatné online konzultácie

vizualizacia-zakroku.jpg

VIZUALIZÁCIA ZÁKROKU

Bezplatná vizualizácia zákroku

sterilita-a-bezpecnost.jpg

STERILITA A BEZPEČNOSŤ

Bezpečné a čisté prostredie

Využite konzultáciu zdarma


Online konzultácie sú zadarmo a sú nezáväzné. Najskôr Vám do 24 hodín zašleme email s detailami o procedúre, o ktorú máte záujem spolu s linkou na Medicínsky dotazník. Alebo ak máte záujem o posudok lekára vyplňte Zdravotný dotazník spolu s fotkami.