Čo môžete očakávať od operácie previsu viečok?

Vraví sa, že oči sú brána do duše človeka a očný kontakt je dôležitou súčasťou našej každodennej komunikácie. Preto je prirodzené, že sú jednou z častí ľudského tela, ktoré priťahujú najväčšiu pozornosť.

operacia-previsu-viecok.jpg

 

S pribúdajúcim vekom pokožka človeka stráca kolagén a elasticitu, čo spôsobuje to, že oči môžu vyzerať unavene, napuchnuto a na hornej časti viečok môže vznikať previs kože. Tieto ťažkosti môžu byť chirurgicky odstránené s pomocou menšieho zákroku –blefaroplastiky, ako sa odborne operácia previsu viečok nazýva.

Čo je blefaroplastika?

Plastická operácia blefaroplastiky je približne hodinový, neinvazívny zákrok, ktorý chirurg vykonáva v lokálnej anestézii rezom pozdĺž prirodzenej línie horného viečka v tvare elipsy. V prípade pokročilého poklesu viečka sa rez môže predĺžiť až do oblasti vejárovitých, respektíve mimických alebo vrások, ktoré vedú od vonkajšieho kútika oka.

Tento druh rezu chirurgovi umožní odstrániť prebytočnú, prevísajúcu kožu z horného viečka a v prípade potreby aj očné vačky, ktoré spôsobujú to, že oči pôsobia opuchnuto a starším dojmom.

Po odstránení prebytočného tkaniva a tuku sa rana zašije jemnými stehmi, no zároveň tak, aby bolo viečko pevné a elastické. Po zákroku budú oči na určitú dobu podliate a opuchnuté, čo je normálnym prejavom po operácii previsu viečok a tieto príznaky zvyknú ustúpiť do jedného týždňa.

 

Pre koho je operácia previsu viečok určená?

Korekcia očných viečok sa odporúča klientom a klientkám v strednom a pokročilejšom veku, u ktorých sa zaznamenáva viditeľný pokles viečka, ovísajúca koža respektíve nepekné očné vačky. Táto procedúra sa len zriedka vykonáva klientom mladším ako 35 rokov, a ak áno, ide väčšinou o ľudí, ktorí prekonali úraz v očnej oblasti, majú viditeľnú asymetriu očných viečok alebo výrazné vačky.

 

Mám záujem o konzultáciu
Online konzultácie sú bezplatné a nezáväzné

 

Ako prebieha proces rekonvalescencie po blefaroplastike?

Po vykonaní operácie sa na oči pacienta aplikuje masť a oči sú na hodinu prelepené sterilnou gázou. Stráviť noc na klinike zväčša nie je potrebné, len v krajných prípadoch, keď to odporúča lekár na základe zvýšeného rizika jednej z možných komplikácií. Rátajte s tým, že vaše oči budú podliaté a opuchnuté, no tieto príznaky odznievajú približne do jedného týždňa. Stehy sa zväčša vyberajú päť dní po uplynutí operácie.

Najčastejšie možné komplikácie, ktoré sa môžu po operácii vyskytnúť sú:

 • opuchy,
 • začervenanie,
 • epifora – nadmerné slzenie očí,
 • pocit suchosti,
 • zápal, infekcia,
 • asymetria viečok
 • vznik viditeľných jaziev
 • hypertrofické jazvy alebo keloidy
 • hematómy – krvné podliatiny

 

Užitočné tipy, ktoré môžu urýchliť hojenie

 • Vyhnite sa nanášaniu makeupu v oblasti očí po dobu minimálne dvoch týždňov
 • Nevystavujte oblasť priamemu slnečnému žiareniu a vode
 • Nenamáhajte svoj zrak zbytočným čítaním, alebo prácou na počítači
 • Dodržiavajte rady plastického chirurga, čo sa týka pooperačnej starostlivosti a hygieny
 • Prikladajte si na oči ľadové obklady na zmiernenie opuchu
 • Po dobu jedného mesiaca nevykonávajte namáhavé fyzické aktivity, respektíve dovtedy kým nie je výsledná jazva úplne zahojená
 • Slnko, vietor, alebo prašné prostredie môžu iritovať vaše oči, odporúčame nosenie slnečných okuliarov

 

Mám záujem o konzultáciu
Online konzultácie sú bezplatné a nezáväzné

 

Výhody podstúpenia blefaroplastiky

Odstránenie previsu viečok je v súčasnosti jedinečný chirurgický zákrok venujúci pozornosť nadvihnutiu oblasti očných viečok, ktorý poskytuje šetrné a rýchle odstránenie prebytočnej kože a vrások z očného okolia.

Súčasťou operácie previsu očných viečok je tiež odstránenie očných vačkov, či už z horného, dolného, respektíve oboch viečok, ak je to indikované. Výsledný efekt operácie bude zjavný a nielenže budete vyzerať podstatne mladšie a sviežejšie, ale pevne veríme, že sa tak aj budete cítiť.

Dúfame, že tento článok vám pomôže na Vašej ceste k novému vzhľadu. Na našej klinike pristupujeme ku každému jednému klientovi a klientke individuálne a s profesionalitou.

V prípade, ak máte ďalšie otázky ohľadom operácie previsu viečok, ktoré ostali nezodpovedané, neváhajte nás kontaktovať a vyžiadať si bližšie informácie. Budeme radi, ak vám budeme môcť podať čo najviac relevantných informácií, aby bolo vaše rozhodnutie dobre zvážené a správne.

 

Cenník estetických zákrokov v oblasti tváre

Našou cenovou štruktúrou sa snažíme plastické operácie sprístupniť naozaj každému, kto túži po krajšom zovňajšku.

 

Ďalšie novinky

Hebe centrum

Rozhovor s MUDr. Jurajom Gajdošom, MBA o Deep Plane Facelifte

MUDr. Juraj Gajdoš, MBA, ako jeden z mála chirurgov na Slovensku, vykonáva najnovšiu metódu Faceliftu - Deep Plane Facelift. Pána doktora sme sa opýtali na prínosy tejto metódy...
Kozmetická chirurgia
Hebe centrum

Plastická operácia na splátky

Zákroky plastickej chirurgie je možné štandardne financovať cez splátkový program. Dozviete sa ako financovať plastickú operáciu na splátky
Kozmetická chirurgia
Hebe centrum

Deep Plane Facelift

Účinnú metódu SMAS Facelift aktuálne predbieha ešte efektívnejšia novinka na trhu, známa pod názvom Deep Plane Facelift. Pre jej prirodzené a dlhodobé výsledky, ktoré trvajú aj...
Kozmetická chirurgia

 

Prečo si vybrať nás?

Hebe centrum Vám ponúka služby, renomovaných plastických chirurgov a bezplatnú online konzultáciu z pohodlia domova.

cenovo-dostupne.jpg

CENOVO DOSTUPNÉ

Atraktívne ceny plastickej chirurgie

skuseny-personal.jpg

SKÚSENÍ PERSONÁL

Vysoko kvalifikovaný a licencovaný

bez-poplatkov.jpg

BEZ SKRYTÝCH POPLATKOV

Žiadne poplatky navyše

konzultacie-zdarma.jpg

KONZULTÁCIE ZDARMA

Bezplatné online konzultácie

vizualizacia-zakroku.jpg

VIZUALIZÁCIA ZÁKROKU

Bezplatná vizualizácia zákroku

sterilita-a-bezpecnost.jpg

STERILITA A BEZPEČNOSŤ

Bezpečné a čisté prostredie

Využite konzultáciu zdarma


Online konzultácie sú zadarmo a sú nezáväzné. Najskôr Vám do 24 hodín zašleme email s detailami o procedúre, o ktorú máte záujem spolu s linkou na Medicínsky dotazník. Alebo ak máte záujem o posudok lekára vyplňte Zdravotný dotazník spolu s fotkami.