Artroskopia kolena

Artroskopia kolena predstavuje efektívnu cestu k riešeniu širokého spektra ťažkostí spojených s anatomickou stavbou kolenného kĺbu s minimálnou invazivitou.

artroskopia-kolena.jpg
Mám záujem o artroskopiu Online konzultácie sú bezplatné a nezáväzné
Cena od 1 199 žiadné skryté poplatky
Hlavné dôvody pre procedúru
  • Konzultácia z pohodlia domova
  • Špičkové vybavenie
  • Atraktívne ceny
  • Špecializovaný tím lekárov
  • Bezplatné konzultácie
Termín zákroku
Čas zákroku:
2 hod.
Anestéza:
lokálna/celková
Doba zotavenia:
1 mesiac
Pobyt na klinike:
1 noc
Návrat do práce:
7 dní

 

Artroskopia kolena predstavuje efektívnu cestu k riešeniu širokého spektra ťažkostí spojených s anatomickou stavbou kolenného kĺbu s minimálnou invazivitou. Či už je dôvod pre operáciu spojený so športovými úrazmi alebo postupujúcimi degeneratívnymi procesmi, kladieme veľký dôraz na komplexné porozumenie nielen chirurgickému zákroku samotnému, ale aj periode rekonvalescencie po jeho realizácii. 

 

Operácia kolena pomocou artroskopie

Artroskopia kolena sa etablovala ako šetrná chirurgická technika, umožňujúca ortopédom s vysokou presnosťou identifikovať a riešiť zdravotné komplikácie kolenného kĺbu.

 

zákrok artroskopia kolena

 

Pri tomto postupe sa používa artroskop - sofistikovaný prístroj osadený miniatúrnou videokamerou a zdrojom svetla, ktorý sa zavádza do vnútra kolenného kĺbu prostredníctvom minimálnych rezov

 

Mám záujem o konzultáciu
Online konzultácie sú bezplatné a nezáväzné

 

Vizualizácia kolena pomocou videa

Artroskop uľahčuje lekárskemu tímu vizualizáciu interných štruktúr na obrazovke bez potreby rozsiahlych rezných rán.

Jedným z najpodstatnejších atribútov artroskopie je znížené nebezpečenstvo infekcie spolu s urýchleným procesom hojenia porovnateľne s konvenčnými operáciami, čo pacientovi poskytuje možnosť skrátenia hospitalizácie a rýchleho návratu do každodennej rutiny. 

Využitím artroskopie možno diagnostikovať chronické bolestivé stavy kolena s nejasnou etiológiou aj napriek použitiu bezzásahových techník ako röntgen alebo MRI. 

Zmenšením rozmerov operačných incízií dochádza aj k signifikantnému obmedzeniu traumy okolitých tkanív, vedúceho k redukcii postoperačnej bolesti.

Presnosť vykonaných úkonov počas artroskopie kolena predstavuje ďalší rozhodujúci faktor pre efektivitu tejto metódy; zdokonalené vizuálne podmienky spolu so schopnosťou precízne manipulovať s nástrojmi umožňujú ortopédovi dôkladne odstránenie poškodeného tkaniva alebo realizovať ošetrenia a rekonštrukcie ligamentov s maximálnym detailom a jemnosťou práce.

 

vizualizácia kolena pomocou videa

 

Vďaka artroskopii sa minimalizuje perspektíva ďalších chirurgických intervencií v budúcnosti. Artroskopia nachádza svoje uplatnenie pri liečbe celého spektra patológií vrátane lézií menisku, syndrómu predného krížového väzu (ACL), alebo kartilaginárnych defektov.

 

Cena artroskopie na súkromnej klinike

Orientačná cena artroskopie kolena na súkromnej ortopedickej klinike. Výslednú cenu určí ortopéd po konzultácii s pacientom.

Zákroky JEDNODŇOVEJ chirurgie Cena (EUR)
Artroskopia kolenaŠetrná chirurgická technika od 1 199 €

 

Dohodnite si bezplatnú a nezáväznú konzultáciu s odborníkom na artroskopiu kolena. Klientom prispôsobíme výber termínu konzultácie a dohodneme presný čas zákroku na klinike.

 

Ako prebieha operácia kolena artroskopickou metódou?

Artroskopia kolena zahrňuje aplikáciu buď vo všeobecnej, alebo lokálnej anestézie, pričom výber závisí od rozsahu očakávaného operatívneho výkonu a špecifických potrieb pacienta. 

Po úspešnom podaní anestetika chirurg vykoná sériu precíznych incízií, ktoré umožnia vsunutie artroskopu spolu s ostatnými chirurgickými nástrojmi dovnútra anatomických priestorov kolenného kĺbu

Nasleduje naplnenie kĺbovej dutiny sterilnou tekutinou, ktorá slúži na jej expanziu a tým pádom aj na optimalizáciu obrazovej reprezentácie interných komponentov. 

Pomocou integrovanej kamery na artroskopiu má operatér možnosť detailného pozorovania chrupavkových povrchov, väzivovej architektúry, meniskov a synoviálneho obalu priamo na monitore, čím sa dosahuje presné diagnostikovanie a hodnotenie ich kondície. 

V rámci operačného procesu je lekár schopný ošetriť poškodenie či vykonať rekonštrukciu lig. štruktúr.

 

operácia kolena artroskopia

 

Po finalizácii intervenčných manipulácii sa epidermálne otvory uzavrú pomocou sutur alebo adhezívnych metód a chránia sterilným krytím. 

Doba trvania operácie je určená typom výkonu, avšak typicky nepresahuje interval od pol hodiny do niekoľko hodinovej durácie. 

Po skončení procedúry nasleduje transfer pacienta do postoperatívnej miestnosti s cieľom kontinuitnej supervízie po uplynutí účinku sedatív.

 

Aká je doba liečenia po artroskopii kolena?

Obdobie rekonvalescencie po artroskopii kolena je nesmierne variabilné. Môže sa pohybovať od niekoľkých týždňov až do niekoľkých mesiacov v závislosti od individuálnych charakteristík. 

Faktory ako rozsah chirurgického zákroku, povaha vykonaných opráv a celkový fyzický stav pacienta majú bezprostredný dopad na intenzitu rehabilitačných opatrení a dĺžku liečebného procesu

Bezprostredne po operácii kolena nastupuje etapa ochrany postihnutej časti kolena, ktorá kladie dôraz na adekvátny odpočinok, aplikáciu chladu, kompresiu a eleváciu končatiny s cieľom minimalizovať opuch. 

 

Rehabilitácia kolena po operácii pomocou artroskopie

Počas dlhodobejšej fázy hojenia absolvujú pacienti viaceré stupne rehabilitačného programu pre ich osobitné potreby. 

Cielený rehabilitačný program po absolvovanií operácie je určený na rýchle obnovenie funkčnosti kolena, posilnenie stability a skorý návrat do pracovného a športového života.

 

Mám záujem o konzultáciu
Online konzultácie sú bezplatné a nezáväzné

 

Kto je vhodný kandidát na artroskopiu kolena?

Artroskopia je odporúčaná pri léziách meniskov, degradácii chrupavky, problémoch so skríženými väzmi – či už prednými alebo zadnými, zápalových stavoch ako artritída a tiež pri detekcii voľných fragmentov v kĺbovej dutine. 

Artroskopická operácia je tiež možnosťou ošetrenia artrofibrózy s obmedzením hybnosti kolena po traume či chirurgickom výkone. 

Taktiež sa odporúča pri liečení patológie synoviálnej membrány vrátane resekcie synovialnych cyst a vykonávania biopsií

Využitím artroskopie možno diagnostikovať chronické bolestivé stavy kolena s nejasnou etiológiou aj napriek použitiu bezzásahových techník ako röntgen alebo MRI. 

Pre pacienta je dôležitá konzultácia s ortopédom ohľadom výberu vhodnej metódy operácia kolena vrátane artroskopie. 

Výber techniky operácie kolena je ovplyvnené viacerými faktormi vrátane presnej diagnózy ochorenia kolena, stavu daného kĺbu a ich celkového fyzického kondičného profilu.

 

Porovnanie artroskopie a tradičnej operácie kolena

Artroskopia kolena je moderný chirurgický postup s minimálnou invazívnosťou, ktorý sa realizuje prostredníctvom artroskopu – špeciálneho nástroja umožňujúceho diagnostiku a liečbu vnútrokĺbových problémov bez potreby rozsiahlych rezov

Tradičná operácia kolena si vyžaduje extenzívnejšie incízie a je spojená s výraznejšími zákrokmi do tkanív, čo často vedie ku komplikovanejšiemu priebehu hojenia a dlhodobej rekonvalescencii. 

Artroskopická procedúra ponúka chirurgový možnosť efektívne intervenovať cez limitované rezy, minimalizujúce tak traumu pre mäkké okolité tkanivá a podstatne urýchľujúci proces rehabilitácie pacienta. 

 

Výhody artroskopie pri operácii kolena

Jednou z primárnych výhod artroskopie kolena je nielen redukcia rizika pooperačných komplikácií ako je infekcia alebo trombóza, ale aj poskytnutie pacientom komfortu menej intenzívnej pooperačnej bolesti, čím sa zníži závislosť na analgetikách. 

Anatómia kolenného kĺbu si žiada precíznosť pri chirurgických intervenciách, preto estetický aspekt malých jaziev po artroskopii hrajú nezanedbateľnú rolu pri voľbe vhodného typu operácie.

 

Bezplatná konzultácia s ortopédom

Dôkladná príprava pred artroskopickým zákrokom na kolene má kľúčový význam pre zabezpečenie pacientovej bezpečnosti a maximalizáciu terapeutických výsledkov. 

Pri konzultácii s ortopédom je pacient komplexne oboznámený s detailmi operácie kolena, potenciálnymi rizikami a reálnymi očakávaniami rehabilitačného procesu. 

V predoperačnej fáze je štandardnou praxou podstúpiť sériu diagnostických procedúr, vrátane laboratórnych krvných analýz, elektrokardiografie a rádiografického vyšetrenia. 

Tieto procedúry dodávajú chirurgickému tímu neoceniteľné údaje o pacientovom zdravotnom stave a umožňujú identifikovať možné rizikové faktory. 

Dôležitá je v predoperačnej príprave aj lieková anamnéza pacienta pre možné interakcie s anestetickými liekmi,  ovplyvnenie zrážania krvi pacienta a pod.

Pre záujemcu o artroskopiu kolena zabezpečíme komplexné služby od od diagnostiky, predoperačnej prípravy a pooperačnej starostlivosti. Samozrejmosťou je prispôsobenie vhodného termínu zákroku a zabezpečenie nezáväznej konzultácie so špecialistom.

 

Mám záujem o artroskopiu Online konzultácie sú bezplatné a nezáväzné

Špecialisti na Artroskopiu

Dohodnite si konzultáciu so špecialistom na artroskopiu kolena. Kvalifikovaný ortopéd posúdi vhodnosť zákroku a navrhne optimálne riešenie.

MUDr. Boris Ševcech PhD.

MUDr. Boris Ševcech PhD. rešpektovaným odborníkom s bohatými skúsenosťami a záväzkom voči vysokým...
View MUDr Ševcech's profile »
Mám záujem o artroskopiu Online konzultácie sú bezplatné a nezáväzné

Cenník zákrokov

Facelift od € 1 350
Abdominoplastika od € 1 350
Lifting pŕs   od € 1 550
Korekcia viečok od € 650
Lifting krku   od € 700
Lifting čela od € 750
Operácia nosa od € 1 050
Zväčšenie pŕs od € 1 400
Redukcia pŕs od € 1 800

 

Bez skrytých poplatkov!
Celý cenník »

Bezplatná konzultácia

Online konzultácia z pohodlia domova

Sme Vám k dispozícii aj prostredníctvom online konzultácii z pohodlia Vášho domova. Stačí ak nám zašlete fotografie oblastí, ktoré si chcete nechať ošetriť a naši plastickí chirurgovia ich online posúdia.

 

MÁM ZÁUJEM O ONLINE KONZULTÁCIU
Online konzultácie sú bezplatné a nezáväzné

 

 

Prečo si vybrať nás?

Hebe centrum Vám ponúka služby, renomovaných plastických chirurgov a bezplatnú online konzultáciu z pohodlia domova.

cenovo-dostupne.jpg

CENOVO DOSTUPNÉ

Atraktívne ceny plastickej chirurgie

skuseny-personal.jpg

SKÚSENÍ PERSONÁL

Vysoko kvalifikovaný a licencovaný

bez-poplatkov.jpg

BEZ SKRYTÝCH POPLATKOV

Žiadne poplatky navyše

konzultacie-zdarma.jpg

KONZULTÁCIE ZDARMA

Bezplatné online konzultácie

vizualizacia-zakroku.jpg

VIZUALIZÁCIA ZÁKROKU

Bezplatná vizualizácia zákroku

sterilita-a-bezpecnost.jpg

STERILITA A BEZPEČNOSŤ

Bezpečné a čisté prostredie

Využite konzultáciu zdarma


Online konzultácie sú zadarmo a sú nezáväzné. Najskôr Vám do 24 hodín zašleme email s detailami o procedúre, o ktorú máte záujem spolu s linkou na Medicínsky dotazník. Alebo ak máte záujem o posudok lekára vyplňte Zdravotný dotazník spolu s fotkami.